10 украинских электронных книг для детей

Читать играя

16.05.2016

Хто пригадує, яку першу книжку він гортав? В наш час зростає ймовірність, що для багатьох першою буде електронна книжка. Принаймні, вони вже з’явилися в інтернет-магазинах. Цей огляд зорієнтує читача відразу по вікових категоріях, а далі детальніше за змістом та функціями програм, де знайти ці книжки. Усім приємного читання і вибирайте для себе найкраще!

Книжки для дітей до 5 років

Ходить котик по лавочці/Authentius

1

Книжка з іграми, забавлянками для найменших, хоча насправді її читають батьки та дідусі-бабусі. Цікаві примовлянки стануть в пригоді під час пеленання, купання, годування дітей чи онуків. Книга не анімована. Тексти, зібрані у цій книжечці, рекомендують примовляти або наспівувати. Дорослі мають можливість вивчити мелодії за нотами або з голосу. Також дитині можна вмикати озвучені мелодії.

1_4

Забави погруповані відповідно до етапів розвитку дитини. Головні герої ігор та віршиків одягнуті у різні національні костюми, які носили в цьому регіоні України. Книга має сторінку на Фейсбуці, що полегшує зв’язок з видавцями. Придбати гру можна на AppStore, Google Play та Amazon.

Хто у горах?/Nravo Kids

2

Це додаток для малих дітей, які ще самі не вміють читати від року до трьох. Перша частина програми — пізнавальна історія «Хто у горах?» — захоплююча мандрівка в гори, де дід Іван та його улюблені тварини крок за кроком допомагають діткам пізнавати світ.

2_2

Малюки можуть слухати діалог, відповідати на запитання або переглядати історію в режимі мультика і спілкуватися з батьками про світ, який вони бачать. Діти знайомляться з тваринами, чують їх назви та голоси; засвоюють елементи лічби; вчаться логічно відповідати на запитання. Історія «Хто у горах» є у вільному доступі на App Store, Google Play, Windows Phone, а додаткові міні-ігри платні. Також є російськомовна та англомовна версії додатка.

Завітай у гості/Glowberry Books

3

Тут є мінімум тексту та багато дитячої активності. Спочатку дитина вибирає гостей для частування. А потім їх можна розсадити за столом, погратися з ними, нагодувати і зробити фотографію на пам’ять. Якщо дитина не вміє читати, не біда — всі завдання легко зрозуміти, оскільки вони озвучені. Є можливість вибрати зручну користувачеві мову: англійська / українська / російська.

3_3

У грі «Чаювання» є 11 веселих гостей. Бабуся в’яже теплий шарф, дідусь читає газету, лялька Поліна постійно змінює зачіски, а ще за столом можуть сидіти тваринки. Гостям можна накладати на тарілки фрукти, печиво чи тістечка, наливати чай, якщо вони випили напій з горнятка. Гра «Чаювання» є у вільному доступі, а дві інші гри «Пікнік» та «Новий Рік» — платні. Програму можна завантажити безкоштовно на AppStore та Google Play.

Книжки для дітей 5-8 років

All Things Yummy to Treat your Tummy/Glowberry Books

4

Тримовний (українсько-англійсько-російський) додаток «All Things Yummy» створено на основі друкованої «Книжки-з’їжки» Ольги Черепанової та Каті Галицької (ілюстрації Ольги Дегтярьової). Дуже вдалий варіант поєднання інтерактивних елементів з текстом. Завдяки озвученню всіх текстів, тут доволі добре зорієнтуються дітки, які ще не навчилися читати, а для тих, хто добре читає, це повноцінна книжка та поле для дослідження. Дитина бавиться і допомагає мамі на кухні, вчиться готувати готувати найпростіші страви (бутерброд, яєшню, кашу, торт), розсаджувати гостей, сервірувати стіл, давати раду з холодильником і газовою плитою. Корисні навички закріплюються у процесі гри легко і з приємністю.

4_5

Додаток доволі великий, якісний та змістовний — 35 повністю ілюстрованих й анімованих сторінок. Видавці рекомендують цю інтерактивну історію дітям від 3 до 12. І не тільки дітям! У вільному доступі книжку можна знайти на Google Play та купити на App Store.

Райдугони/Glowberry Books

5

Пригоди Райдугонів — популярна серія книг та додатків про різнокольорових братів-драконів для дітей 4-7 років. Сім драконів-райдугонів будують веселки і мандрують небесними просторами, переживаючи захопливі пригоди.
5_2

Весь текст озвучений. На кожній сторінці є анімації. Гравці допомагають головним персонажам збудувати транспортні засоби. Книжку можна читати самому, слухати або вмикнути тільки озвучення і активно тапати по екрані, створюючи свій мультик під цікаву розповідь. Гравець активно включений в пригоду. Він має можливість самотужки запускати машинки і допомагати Райдугонам перемогти злу Королеву Мух, яка хоче обманом перемогти в гонках. Книжки «Райдугони та Маленький Сонько» і «Райдугони та великі перегони» можна завантажити на AppStore.

Люба Жужжа/Анастасія та Анатолій Лавренішині

6

Розробники кажуть, що це казки для дітей молодшого шкільного віку 6-8 років і для дорослих. І тут можна цілком погодитися. Дорослі оцінять і оформлення, і можливість прочитати-прослухати переклади чотирма мовами (українська, російська, французька й англійська). Поряд з Любою Жужжею у казці живуть феї та іншими мешканці чарівного світу, з якими легко зануритися в казковий світ, пережити багато пригод, отримати реальний-живий досвід відчуття тихого щастя.

6_3

Зараз доступна одна казка, але вже кілька готуються до випуску і їхні назви відомі, а статус «скоро буде» надихає на те, щоб дочекатися продовження неймовірної історії. Казку можна безкоштовно завантажити на iPad та Android.

Книжки для дітей від 8 років

Antomimes: the language monsters/Smart Adventure

7

«Антоміми. Мовні монстри» – інтерактивна версія-гра однойменної друкованої книжки творчої майстерні «Аґрафка» («Видавництво Старого Лева», 2014). Додаток англомовний. У грі вивчення антонімів відбувається на основі гри про тренування пам’яті та підкріплюється навиками розрізняти емоції. Спочатку дитина бачить дивовижних монстрів, які візуалізують слова протилежних значень і дають можливість зрозуміти, що таке антоніми?

7_2

Вивчення нових слів відбувається у формі захоплюючої гри. Тут є 24 монстри та можливість створювати власних персонажів, щоб складати нові пари антонімів. У грі є внутрішні покупки, захищені батьківстьким контролем. Англомовний додаток можна завантажити безкоштовно на AppStore.

Ґаджетаріум/Gutenbergz

8

Хоча видавці зазначили, що додаток для дітей 9-11 років, ця удиторія значно більша у напрямку зростання віку. В програмі представлені 23 ґаджети, винайдені з періоду 5000 років до нашої ери до 2013 року. Тут можна випробувати кожен ґаджет, прочитати інформацію про прилад, прослухати цікаву довідку, покрутити його на 360 градусів і навіть створити свій виріб, назвати його і розмістити у власну колекцію.

8_4

Музика і дикторська начитка занурюють у атмосферу пригод та відкриттів. Книга інформативна і легка для сприйняття. Дітям цікаво дізнаватися, а дорослим освіжати знання про те, як розвивався технічний прогрес на планеті. Українськомовний додаток на AppStore безкоштовний.

Снігова Королева/А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

9

Один з перших українських проектів такого роду (і, здається, поки що єдиний від А-ба-ба-га-ла-ма-га), зроблений дуже добротно та зі смаком. Вражають не лише ілюстрації, що є неймовірними самі по собі (навіть оригінальна паперова книга – просто фантастично красива!), а й цікаві елементи інтерактиву, з використанням різних функціональних можливостей планшетів, з реальною «фізикою» об’єктів, продуманою механікою.

9_3

Тут можна роздмухати полум’я в каміні чи натрусити снігу, побачити себе у дзеркалі злого троля, відшукати загублені на сторінках предмети абощо. Додайте до цього приємне озвучення, неповторну сніжну атмосферу зими та різдвяних свят, і ви зрозумієте, чому за цю книгу просять заплатити аж $6 (досить багато, порівняно з середньостатистичними дитячими програмами). Книжка доступна трьома мовами – українською, англійською та російською, – у форматі для iPad (платно) тa Android (безкоштовна пробна версія).

Котигорошко/KievSeaPirates

10

Ще одна майстерна робота, не менш фантастичні ілюстрації та ще й зі справжнім українським присмаком. Такі ж цікаві, добре продумані анімації та елементи інтерактиву, справжня «фізика», використання можливостей планшету, багато прихованих предметів, які дитині доведеться знайти та дослідити.

10_3

Після повного прочитання книги цікаво буде повертатися до неї, щоб пройти ігри та оживити улюблених героїв у анімаціях. Одним словом, максимально якісний та естетично-приємний український продукт, навіть гордість розпирає за наших колег! Скоро обіцяють випустити ще одну казку – про солом’яного бичка! Книга також під iPad, перекладена на декілька мов, українська версія доступна безкоштовно.

— Читайте также: Игры разума: 5 полезных развивающих игр для детей