Батьківські збори: 7 нових книжок про виховання

Від малюків до підлітків

03.09.2018

З початком нового навчального року батькам потрібно зробити апгрейд своїх педагогічних навичок, адже школа — це обов’язки та правила, які діти не дуже полюбляють. Звідси — напруга і навіть конфлікти між найближчими у світі людьми. Тому обирайте серед новинок ті посібники для батьків, які найкраще підходять для вашої ситуації.

Як подружити дітей з емоціями

Анна Бикова, «BookChef»

 

Психолог Анна Бикова «винайшла» тип «лінивої» мами, про виховні секрети якої вже розповіла у книжках «Самостійна дитина, або Як стати «лінивою мамою» та «Секрети спокою «лінивої мами«. Концепція «материнських лінощів» — новий підхід у вихованні. Звісно, лінощі беруться у лапки, адже йдеться про здорове ставлення матерів до власних потреб у відпочинку, відновленні енергії, реалізації й поза родинним колом, а також до потреб дитини, зокрема, в автономії, дорослішанні. Нова, третя, книга також обіцяє стати бестселером, адже в ній йдеться про розвиток емоційного інтелекту дітей.

Батьки у шоці

По Бронсон, Ешлі Меррімен, «Фабула»

Найгірший ворог виховання — стереотипи. Поки ви не виростите двійко-трійко діточок, ви не зрозумієте, що всі стереотипи — маячня. Але це можна зробити швидше. Автори цієї книжки, спираючись на численні дослідження, спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків. Стереотипам — ні. А що ж замість них? Читайте — дізнаєтеся.

Супербатьки. 75 стратегій успішного виховання

Еріка Райшер, «КМ-Букс»

Супербатьки — це люди, які керуються здоровим глуздом, є послідовними. І, звісно, вони люблять своїх дітей. Але як же важко буває вчасно зрозуміти, як правильно чинити у тій чи іншій педагогічній ситуації. Посібник психолога та сімейного консультанта Еріки Райшер містить цілих 75 вдалих стратегій на всі випадки життя та поради про те, як змінити ваші сьогоднішні звички та реакції.

Досить істерик

Деніел Сігел, Тіна Брайсон, «Наш формат»

Невже дитячі істерики — невід’ємна частина дитинства? І так, і ні. Так, тому що дитячий мозок реактивний — у дитини просто немає достатньо сформованих навичок раціоналізації та самозаспокоєння. Ні, тому що ми, батьки, на відміну від дітей, маємо всі інструменти для того, аби вчасно повертати ситуацію так, аби істерик не було. «Запобігти, врятувати, допомогти» — чудове гасло Служби з надзвичайних ситуацій, яке кожен з батьків може з гордістю носити на грудях. Або зможе, як тільки прочитає цю книжку.

Боротьба за дитину. Як уникнути стереотипів і штампів виховання

Франсуаза Дольто, «Клуб сімейного дозвілля»

Вважаєте, що дитячі роки є лишень підготовкою до життя? Доводите дитя до сліз риторичними запитаннями: «А як ти в армії служити будеш?» або «А як же ти заміж підеш?» з натяком на їхню «неорганізованість», «несерйозність», «легковажність». Авторка доводить: дитина — це вже сформована особистість, до якої треба ставитися як до дорослого. Що впливає на вашу дитину? Які вона має права та обов’язки? Комп’ютер і телебачення, соціалізація в колективі, подолання дитячих комплексів — використовуйте до всього новий підхід.

Підліткова криза. Як зарадити та допомогти

Лариса Письмак, «Шкільний світ»

Підліткова криза — то найбільший кошмар батьків, певно, що ми починаємо про неї думати, коли дитина ще у пелюшках: «маленькі дітки — маленькі бідки, а от великі…» Значна частина підліткових драм відбувається в школі, тому ця книжка розрахована не тільки на батьків, а й на педагогів. Варто її читати, аби налагодити взаємодію зі школою, коли дитині потрібна допомога усіх значущих дорослих.

Життя — це…

Нінель Нежура, Наталія Лазарук, Людмила Борисюк

Дорослі діти більше не дослухаються до ваших порад? Подаруйте їм «Life-путівник для молоді«. Над створенням посібника працювали лікар-терапевт та письменниця, психолог, бізнес-коуч. Це не просто лекція про те, «як треба жити». У книзі безліч історій про знаменитих людей та простих дівчат і хлопців, про їхній вибір та його наслідки. Після кожного розділу подано практичні завдання, які дають читачеві змогу краще засвоїти та одразу застосувати на практиці усі цінні поради.

— Читайте також: Фантастичні книжки: 10 переможців премії Hugo