Булінг у школах: Чи цькують українських ЛГБТ-підлітків однокласники та вчителі?

Онлайн-опитування серед школярів

25.07.2017

Згідно досліджень Кембриджського університету та британської благодійної організації Stonewall, більше половини ЛГБТ-дітей стикаються із булінгом у школах Британії. В Україні такої статистики немає, тому що до цього часу подібних досліждень просто не проводили. Дізнатись про досвід лесбійок, геїв, бісексуальних і трансгендерних осіб в школах нашої країни, аби зупинити цькування та дискримінацію, вирішила всеукраїнська благодійна організація «Точка опори», організувавши онлайн-опитування серед школярів. 

Якщо говорити про тему булінгу в українських школах узагалі, то результати дослідження UNICEF минулого року виявились досить сумними: 89% дітей стикались із цькуванням у школі, при цьому 39% із них нікому про це не розповідали, бо соромились, боялись або просто не знали, до кого із цією проблемою звернутись.

«Зараз дослідження на тему дискримінації та булінгу ЛГБТ-підлітків проводить американська організація GLESEN. Ми переклали його українськоб та російською, сподіваючись отримати релевантну статистику під час цього дослідження», — розповідає Тимур Левчук, виконавчий директор ВБО «Точка опори». Така статистика — це перший крок до вирішення проблеми, адже поки її нема — нема булінгу та дискримінації. Якщо говорити про булінг ЛГБТ-підлітків, то на думку Тимура, результати будуть гіршими, адже ЛГБТ-люди в Україні залишаються дискримінованою групою: «Ми раніше проводили тренінги для шкільних методистів з питань толерантності. І з 75 учителів, з якими я бачився, гомофобних було двоє, проте є інша проблема: вчителі бояться сказати ЛГБТ-підлітку, що він нормальний, боючись гніву батьків. Цю проблему можна вирішити лише стандартизацією питання протидії булінгу та дискимінації на рівні МОН, чим організація планує зайнятися в майбутньому».

Відповідно до отриманих даних, приблизно у жовтні буде підготовано звіт стосовно ситуації по Україні. Також на основі дослідження буде опубліковано регіональний звіт, який влючатиме дані про країни Східної Європи.

— Читайте також: Честно перед богом: «Общение со мной вас не превратит в человека с гомосексуальной ориентацией»