«Чілдрен Кінофест»: Дітей вчитимуть, як поводитися з наслідками війни

Фестиваль пройде з 25 травня по 3 червня у понад 20 містах країни

26.04.2018

З 25 травня по 3 червня у понад 20 містах України пройде V Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Цьогоріч, за ініціативи ЮНІСЕФ, під час сеансів глядачам демонструватимуть не лише заявлені у програмі стрічки, а й спеціальні навчальні відео.

За словами голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованни Барберіс, відеоролики розповідатимуть про ризики, з якими щодня стикаються мешканці населених пунктів на лінії розмежування в зоні бойових дій на сході країни. Зокрема на відео розповідатиметься про те, як розпізнати нерозірвані снаряди.

«На жаль, сьогодні тисячі дітей живуть поряд з лінією розмежування, де їх життя щодня піддається ризику. Тож у відео буде міститися інформація про те, як виглядають міни та що діти мають, а що не мають робити, коли знаходять їх», ‒ пояснила Барберіс.

Опубліковані наприкінці 2017 року дані моніторингової місії ООН свідчать про те, що за час бойових дій на сході України загинули понад 2,5 тисячі мирних жителів, з яких 138 – діти. Основними причинами поранень і смертей ставали нерозірвані снаряди, міни, саморобні вибухові пристрої та міни-пастки.

Радниця з питань преси та інформації представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова розповіла, що половина квитків на сеанси «Чілдрен Кінофесту» буде передана групам дітей з соціально незахищених верств населення – сиротам, дітям з інвалідністю, постраждалим від конфлікту на сході та внутрішньо переміщеним особам.

Генеральний директор фестивалю Деніс Іванов зауважив, що через окупацію Донецької та Луганської областей свій дім полишив хлопець із Донецька Артем Рассадніков. 2014 року, коли «Чілдрен Кінофест» відбувся вперше, Артем брав участь у конкурсі на кращий логотип фестивалю. Саме його малюнок символу кінофесту Совеня Чарлі став тоді переможцем.

Щороку «Чілдрен Кінофест» оголошує посла фестивалю, який має популяризовувати ідеї культурного розвитку дітей в Україні. В різні роки амбасадорами та амбасодорками фестивалю ставали співачка Джамала, музикант Дмитро Шуров, режисер Ахтем Сейтаблаєв і письменниця Катерина Бабкіна. Цьогоріч у цій ролі виступить посланниця доброї волі ООН в Україні, письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко.

Організатори підкреслюють, що вхід на всі покази фестивалю – безкоштовний. Реєстрація на сеанси розпочнеться 20 травня.

— Читайте также: Family time: 11 фильмов со всех уголков планеты