Дитячий варіант: 10 непересічних новинок Книжкового Арсеналу — 2018

Про музеї, монстрів, бунтарок і маленького собаку

18.05.2018

Книжковий Арсенал чекатиме на великих і маленьких книголюбів з 30 травня по 3 червня. Часу на вибір книжок ніби й достатньо, але завжди краще озброїтися надійними рекомендаціями. Що купувати дошколятам і молодшим школярам? Є 10 варіантів.

Казки на ніч для дівчат-бунтарок

Елена Фавіллі та Франческа Кавалло, #книголав

Ця книжка — вже канонічна збірка біографій видатних жінок, написана для дітей. Саме з неї почалася нова хвиля просвітництва у дитячій літературі: у кожній країні почали виходити книжки про відомих і забутих героїнь. А почалося все з проекту італійських авторок Елени Фавіллі та Франчески Кавалло, які створювали контент для дитячого електронного журналу і зрозуміли, що найкращими прикладами для наслідування є не вигадані дівчатка, а реальні, ті, які домоглися своєї мети попри усі «Тобі не можна, ти ж дівчинка».

Презентація книжки відбудеться 2 червня 2018 року, 16:00 — 16:45, зал «Фарби».

Боги та богині давньогрецької міфології

Мануела Адреан, «Nebo BookLab Publishing»

Nebo BookLab Publishing — це, в першу чергу, естетично досконалі книжки. Зрозуміло, що античні міфи — невід’ємна частина тієї культури, з якою дітей знайомити просто необхідно, бо вони є підгрунтям всієї Західної культури. Отже, обираємо найкращий «дидактичний матеріал» — давні історії з вражаючими і виразними ілюстраціями Мануели Адреані.

Завітайте на стенд видавництва, щоб погортати цю чудову книжку. Номер стенда Nebo BookLab Publishing D 3.23.

Як творити галерею

Ондржей Хробак, Ростіслав Коричанек, Мартін Ванєк, Ян Пресс, «Видавництво Старого Лева»

До музеїв та картинних галерей бажано ходити регулярно, а не тільки на День музеїв. Не секрет, що діти зазвичай у таких закладах страшенно нудяться, бо не розуміють, навіщо він потрібен, для кого та яким чином працює. Так от, з цієї книжки діти про це дізнаються, а також отримають інформацію про мистецькі скарби Празького Граду із колекції імператора Рудольфа і про те, чи можна вважати незастелене ліжко або замариновану акулу справжніми витворами мистецтва. І наступного разу охоче погодяться піти на виставку.

Шукайте книжку на стендах «Видавництва Старого Лева» — В 3.26 (ліве крило) і D 3.04 (праве крило).

Мій Музей. Пиши малюй і вирізай

Лідія Апполонова, Світлана Лібет, «Основи»

З картинними галереями ми розібралися, тепер час ближче знайомитися з музеями. Краще, якщо дитина створить свій власний. Як це зробити? Допоможе книга видавництва «Основи», створена спільно з Національним музеєм мистецтв України. Це своєрідний творчий зошит для маленьких дослідників, за допомогою якого вони відкриють для себе основні жанри живопису та художні стилі, інструменти, які використовують митці, а також самостійно спробують створити афішу, графічний малюнок, портрет.

Презентація цієї книжки відбудеться на Книжковому Арсеналі-2018  31 травня о 17:00 у залі «Фарби».

Дарочка, або Життя цуценяти

Карел Чапек, «Апріорі»

Класична, дотепна, зворушлива історія від Карела Чапека (до речі, ілюстрації також його) в чудовому українському перекладі. Вперше його історію про кумедного й милого цуцика було надруковано у 1933 році, з тих пір це улюблена книжка багатьох поколінь. Чапек написав про свою маленьку родину фокстер’єрів: маму Ірис та її малесеньку (а потім вже більшу й розумнішу) донечку Дарочку, яка завзято досліджує навколишній світ, потрапляючи у різні смішні історії і пригоди.

Монстри, що живуть у шафах

Олег Чаклун, «Фонтан казок»

З шафами у помешканнях, де живуть малі діти, вочевидь щось не так. То Баба-Яга там облаштується, то привид, то якісь шуршунчики. І у вас вдома так само? Тоді треба читати нову книжку Олега Чаклуна про наші страхи, які ми самі собі вигадуємо. Кумедні монстри Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо Хтось із темряви, неодмінно допоможуть вашим дітям з гумором сприймати власні «страшилки» і не боятися шаф. А ще навчать використовувати свою фантазію «у мирних цілях».

Презентація книжки відбудеться 1 червня о 18:00 у Читальному залі.

Шафа під сливою

Аліна Штефан, «Віват»

Знову шафа! Здається, для дітей це просто магічне місце ритуалів ініціації. Принаймні, в дитячій літературі це вже канон, згадайте лише «Лев, Біла відьма та шафа» з серії «Хроніки Нарнії». У книжці Аліни Штефан шафа під сливою — місце пригод для двох затятих читак. Багато спорту, переміщень, перевтілень і цілком інформативних повідомлень про світ тварин.

Презентація книжки — 2 червня 2018 року об 11.00, Дитячі майстерні на Книжковому Арсеналі.

Легенди замків України

Катерина Дем’янчук, Юлія Ясінська, «BookChef»

Віммельбухи користуються величезною популярністю. Ці великі книжки з детально намальованими ілюстраціями спонукають до зосередженого, захопленого розглядання, розв`язування дотепних завдань на уважність. Віммельбухи від «BookChef» ще й знайомлять дітей з найвизначнішими місцями України. Видавництво випустило цілу серію таких книжок: «Легенди Києва», «Легенди Замків України» і «Легенди Львова». Вирушаймо на екскурсію!

У рамках Книжкового Арсеналу відбудеться презентація-квест серії українських віммельбухів від «BookChef» 03 червня о 12:00 на Видавничому майданчику.

Я бачу! А ти? Невгамовний зоопарк

Мануела Анкутічі, «Артбукс»

Ще про уважність, уяву та цікавість. Унікальна пошуківка із зображеннями, складеними з цікавих дрібничок, була Мануелою Анкутічі – графічною дизайнеркою, що вміє бачити красу у повсякденних речах. Вона довго збирала елементи своїх робіт: маленькі іграшки, фігурки тварин, кольорові намистини, деталі конструкторів тощо, а потім додала квіти, камінці, листя, чотири кілограми цукерок та перетворила свою химерну колекцію на яскравий зоопарк. Й врешті-решт серед цього всього малим читачам треба буде розшукати заховані предмети.

Шукайте цю та інші чудові книжки «Артбукс» на стенді D3.01.

Зірки Pro: Пан Їжак/Пан Вовк/Пан Дельфін

Олексій Потапенко, Олексій Горбунов, Олександр Педан, «Ранок»

Творчі люди, які роблять книжки для дітей, — це цікаво та круто. Ось, наприклад, співак та продюсер Потап написав історію про їжака. Чому про їжака? Олексій Потапенко розповідає: «Колись давно разом із моїм другом Олександром Стьогановим ми вигадали віртуального героя. Шукали ми його серед різних фольклорних персонажів: уявляли вовка, білку або кабанчика. І раптом згадали… їжака. Їжаки мешкають у нашій місцевості, вони милі й усіх люблять, а своїм носиком роблять кумедний звук «фунь-фунь-фунь». Так з’явився наш герой їжак Фунь-Фунь».

Книжка продаватиметься на стенді видавництва «Ранок»  — D3.18. А 31 травня о 13:00 на Видавничому майданчику відбудеться презентація-читання «#ЗафрендиПрироду разом з Олександром Педаном»

— Читайте також: Дитячий форум у Львові: 8 книжкових новинок

Новини партнерів