DocuЮність: 5 фільмів, які варто подивитися підліткам

Найкраще кіно від Docudays

22.03.2018

З 23 по 30 березня у Києві відбудеться міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays, у рамках якого буде представлено програму для підлітків DOCU/ЮНІСТЬ. До неї увійшли п’ять короткометражних, дубльованих українською, фільмів від режисерів із Франції, Норвегії, Нідерландів, Фінляндії. Отже пропонуємо ознайомитися із добіркою європейського кіно на важливі теми, які демонструватимуться у кінотеатрі «Жовтень» за адресою: Київ, вул. Костянтинівська, 26. Перші три стрічки демонструються за один сеанс.

Моя щаслива непроста родина/My Happy Complicated Family

Країна: Нідерланди

Режисерка: Тесса Луїза Поп

Дата показу: 26 березня, 12.45; 28 березня, 10.30

Ця 17-хвилинна дотепна молодіжна документальна стрічка розповідає про трьох молодих дівчат різного віку. Між ними є дещо спільне: незвичайні родичі. Дівчата за допомогою інтернету знайомлять родини між собою і вперше діляться власними почуттями та захопленнями із батьками, сестрами, братами — своїми та чужими.

Коли я чую спів птахів/When I Hear the Birds Sing

Країна: Норвегія

Режисерка: Тріне Валлевік Гобюрґ

Дата показу: 26 березня, 12.45; 28 березня, 10.30

П’ятеро кот-д’івуарських дітей змушені були покинути свою країну через війну, що розгорілася після президентських виборів 2010 року. Шість років потому підлітки обговорюють свої надії та мрії про майбутнє в цьому анімаційному фільмі, що додає кольорів до найтемніших фактів їхнього життя.

Діти териконів/Coal Heap Kids

Країна: Франція

Режисер: Фредерік Брюннкель

Дата показу: 25 березня, 12.45; 27 березня, 10.30

Чому про деяких дітей кажуть, що вони втратили дитинство? Чому вважають їх занадто дорослими? На ці питання шукає відповіді режисер Фредерік Брюннкель, який присвятив свій фільм двом підліткам. П’ятнадцятирічний Лоік та його десятирічний брат Тео живуть у колишньому шахтарському містечку Ланс у Франції. В умовах бідності й безробіття Лоік кидає школу, щоб мати можливість заробляти. У той час, коли вчителі намагаються повернути його інтерес до навчання, матір Лоіка Патрісія докладає всіх зусиль, аби вберегти родину. Ця стрічка показує якими руйнівними є наслідки бідності, але також демонструє й те, що надія на краще життя у людей не згасне ніколи.

Привіт — Салям/Hello Salaam

Країна: Нідерланди

Режисерка: Кім Бранд

Дата показу: 26 березня, 12.45; 28 березня, 10.30

10-річний Сіл та 11-річний Мерлейн незабаром вирушать у подорож: вони відвідають табір біженців на острові Лесбос і житимуть у ньому протягом тижня. Їхні матері, які працюють на острові, розповідали хлопцям історії про тамтешніх дітей. Настав час побачити все на власні очі та відчути, як це – бути біженцем, якщо ти всього лише мала дитина?

Сіева/Siéva

Країна: Фінляндія

Режисерка: Єнні Нюберґ

Дата показу: 24 березня, 18.00; 28 березня, 13.30

Фільм Єнні Нюберґ «Сіева» – це інтимний та поетичний погляд на ніжний різновид вуличого танцю. Він цілеспрямовано відкидає агресивний пафос традиційного брейк-денсу, натомість танець сіева м’який та зворушливий. Це спосіб розкрити власну сором’язливість і несміливість, страхи та надії. Стрічка Нюберґ розповідає про гурт молодих танцівників і показує, як вони використовують сіеву для вираження своєї невпевненості та мрій.

Також у рамках Docudays працюватиме дитячий простір DOC/САДОК, де діти зможуть поспілкуватися із режисерами та акторами, прийняти участь у творчих майстер-класах, розважитись із аніматорами, а також навчитися знімати кіно. Детальніше із його програмою ви зможете ознайомитися за посиланням.

Фото: кадр із фільму «Siéva»

— Читайте також: Write the code: 6 сайтів та додатків, які вчать програмуванню