Форум нової освіти: Як навчити того, чого ще немає

Детальна програма заходу

Свежее:
Любовний гороскоп на березень: яких знаків Зодіаку чекають труднощі в стосунках
18.09.2018

У рамках IV освітнього фестивалю «Арсеналу ідей«, який пройде з 26 по 30 вересня 2018 року у Мистецькому Арсеналі*, відбудеться «Форум нової освіти». Форум стане платформою для обговорення сучасної освіти підлітками та дасть їм можливість поділитися своїми ідеями з освітянами. Події форуму мають на меті спонукати підлітків до горизонтальної взаємодії, покращити навички дебатів і дискусій, познайомитися з однолітками, поділитися власним досвідом, спробувати щось нове. Для дорослих організатори підготували низку лекцій та майстер-класів, які допоможуть бути в курсі останніх тенденцій освіти.

Середа, 26 вересня

15:00 – 17:00

TeenCityLab – говоримо про урбаністику. Дискусійна платформа для підлітків.

Скільки потрібно фахівців, щоби створити якісне місто? А які критерії «якості»? У чому твоя суперсила – збудувати новий квартал? Прокласти зручні маршрути? Врахувати потреби всіх мешканців? Піклуватися про екосистему? Приходьте, поговоримо, що і як можна змінити в місті, щоби воно стало зручнішим і сучаснішим. Модерують дискусію тренери зі Start Now.

Реєструйтеся за телефоном: (050) 836-45-42.

17:00

Презентація освітніх програм Мистецького арсеналу

17:30

Презентація готових шкільних проектів учасників програми для вчителів «Від враження до розуміння»

18:30

Утеча зі школи: STEM-екскурсії як варіант виїзного інтегрованого уроку

Спікери: Юлія Ліщук, «Интересный Киев».

Дмитро Груздков, співзасновник майстерні «Интересный Киев».

Ірина Василашко, Інститут модернізації змісту освіти.

19:00

Зовнішня або внутрішня мотивація: що спільного у планети Марс, Беара Грилза та контрольної з фізики? Лекція для вчителів

Який варіант навчання запропонувати дитині, щоби вона сама захотіла вчитися? Чому всі люблять досліди, але ніхто не хоче робити домашню роботу? Тренери з табору Alvarium знають, як знайти золоту середину між грою та серйозними знаннями. Alvarium – перший в Україні табір із підготовки майбутніх астронавтів:

  • Повна гейміфікація: нам вдалося втілити в життя мрію педагогів – як максимально залучити сучасних дітей до процесу навчання;
  • Новий рівень STEM-освіти: наука як спосіб вижити в суворих умовах Марсу;
  • 2982 дитини готові здивувати своїх вчителів рівнем знань, отриманих влітку.

Четвер, 27 вересня

13:00 – 15:00

«Спитай, що я вмію» — діти зможуть задавати будь-які питання людям різних професій.

15:00 – 17:00

Командна гра «Вихід із кризи». Спробуйте пограти у гру для корпорацій та прокачати уміння разом вирішувати складні проблеми. Модерують гру тренери зі Start Now.

Реєструйтеся за телефоном: (050) 836-45-42.

17:00

Критичне мислення у школярів: навіщо і як його розвивати?

Практикум для вчителів про розвиток критичного мислення учнів — навичку, яка в прогнозах на 2020 рік підніметься на 2 місце компетенцій, які вимагають світові роботодавці. Одне з ключових умінь у розвитку критичного мислення — уміння ставити запитання, як учитель учню, так і навпаки. Чому варто не розказувати, а запитувати і як це робити? Правильне запитання стимулює процес мислення. За допомогою запитань дітям цікавіше самостійно дослідити якусь тему, текст, опрацювати від а до я.

Спікерка: Олена Пометун – співзасновниця Платформи “Критичне мислення”, авторка посібників з критичного мислення, програми і курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, фундаторка української наукової школи методики навчання історії та інших суспільствознавчих дисциплін, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук. Авторка понад 300 наукових праць.

17:30

Воркшоп для підлітків «Як написати повість про майбутнє»

Любите читати захопливі книжки? А може, хочете спробувати їх писати? Дізнайтеся, як написати повість про майбутнє, під керівництвом німецького письменника Роберта М. Зоннтаґа. Для тих, хто відчуває в собі хист та наснагу до письменництва, — або просто хоче розібратися, звідки береться література. Воркшоп розраховано на підлітків віком від 12 до 15 років.

Для того, щоб стати учасником воркшопу, необхідно зареєструватися. Кількість учасників обмежена!

18:00

Воркшоп для підлітків 13-16 років від тренерів «Агентів змін» — школи громадянської та волонтерської участі

На цьому воркшопі, учасники дізнаються секрети про успішних проектів та їх основу. Попрацюють над ідеями та способами їх втілення, а також поговорять про успішний досвід підлітків в Україні, як в свої 13 чи 15 років втілити проекти.

Спікери: Клюзко Катерина (дитячий психолог та засновниця Школи “Агенти змін”)  та Корнилюк Сергій (аналітик, тренер школи з 2016 року).

19:00

Презентація випускників школи «Агенти змін» з різних регіонів України, які  розкажуть про власні проекти та досвід реалізації.

Реєстрація обов’язкова.

П’ятниця, 28 вересня

12:00

Тренінг для підлітків: Критичне мислення

Говоритимемо про способи поводження з інформацією, що допоможуть правильно оцінювати чужі твердження та аргументовано відстоювати власну позицію.

13:00

Тренінг для підлітків: Тайм-менеджмент

Як підвищити свою ефективність, приборкати час під себе та спланувати свій день? Саме цьому навчаться підлітки під час тренінгу.

14:00

Тренінг для підлітків: Партнерство, або який я друг

Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти. А як бути ним, справжнім другом? Підлітки дізнаються, як будуються партнерські відносини.

15:00 – 17:00

Гра «Битва думок». Любите сперечатися? Можете переконати кого завгодно? Реєструйтеся за телефоном: (050) 836-45-42, приходьте всім класом і спробуйте пересперечати іншу школу.

17:00

Як батьки та вчителі співпрацюють для розвитку школи в Польщі?

Кароліна Андріан, засновниця та президентка фонду «Стефанка» у державній початковій школі у Варшаві (Польща). Фонд був заснований у 2010 і відтоді до нього долучилися понад 500 учнів. Завдання фонду – забезпечити доступні та високоякісні позашкільні активності та гуртки. Завдяки волонтерству батьків школи та співпраці вчителів і батьків фонд зібрав понад 60 тисяч доларів. Усі ці кошти інвестували у школу.

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037

18:00

Тренінг для підлітків: Комунікації

Під час тренінгу діти засвоять модель поведінки в суспільстві, основні правила спілкування та моральні принципи взаємодії.

19:00

Тренінг для підлітків: Самопрезентація

У вас ніколи не буде другого шансу справити перше враження. Підлітки навчаться, як ефектно презентувати себе у будь-якій ситуації.

Субота, 29 вересня

11:00

Обізнаність. Виховання майбутніх великих творців та креативних лідерів. Лекція Ірини Євстратенко, засновниці дитячого арт-журналу “Smarty Journal”

12:00

Реп-батл! Приходьте із друзями і візьми участь у дебатах за новими правилами – пишемо реп просто на місці, виконуємо і виграємо!

13:00

Як допомогти підлітку обрати професію?

Під час лекції «Як допомогти підлітку обрати професію?» від засновника та директора компанії IBS Education Олександра Павленка будуть надані відповіді на ці та багато інших актуальних питань щодо профорієнтації. Лекція для батьків від Олександра Павленка — засновника IBS Education.

14:00

Презентація Бюро змін «Дитяча демократія».

Під час презентації ви зможете познайомитися з підлітками та дорослими експертами, що спільно ініціюють та реалізовують суспільно важливі проекти. Мета програми – допомогти молоді отримати практичний досвід демократичних стосунків та продемонструвати можливості власними силами змінювати життя навколо. Організатори: Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», за підтримки Соціальної програми Марини Порошенко.

17:00

«Хто живе у мами в серці, або Практикум прив’язаності» — презентація нової книги дитячого психолога Світлани Ройз

Світлана Ройз: Я не проводжу презентації або лекції. Я люблю практикуми. Цього разу ми говоритимемо про нову книгу «Хто живе у мами в серці» — говоритимемо про любов, у якій є місце для всіх. Про те, як проявити її до дитини так, щоби вона була в цьому певна. Про те, як дати старшій в родині дитині відчуття, що з появою малюка любові до нього не стало менше. Я планую дати багато простих практик і розповісти багато дитинознавчих секретів про близькість дорослих і дітей будь-якого віку. І звісно, можна буде придбати книгу «Хто живе у мами в серці» російською або українською мовою з маленьким сюрпризом.

19:00

Презентація випускників школи «Агенти змін» з різних регіонів України, які  розкажуть про власні проекти та досвід реалізації (обов’язкова попередня реєстрація)

Неділя, 30 вересня

11:00

Екомислення: від ідеї до продукту. Типові труднощі та протиотрута до них

Нікіта Шульга, винахідник (Київ, 12 років). Один iз розробникiв проекту «КОМПОЛА» — проект компостування органічних відходів у шкільних їдальнях. Зайняв 1-ше місце в міжнародному конкурсі Eco-Hero Awards, Сан-Франциско (організація нагороджує дітей і підлітків, які роблять щось класне для поліпшення екології). Проект «КОМПОЛА» започаткували у 32 школах України, а цьогоріч Мінприроди і Міносвіти (Лілія Гриневич) підтримали ідею та допомогли поширити проект на 200 шкіл.

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037”

11:15

Цілісність та практичність освіти Z

Богдан Марків, (15 років, Київ). Створив інтернет-платформу, де молодь зможе шукати собі гідну роботу з 14 років.

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037”

11:30

Як мігрувати з талановитого художника до перспективного льотчика

Крістіна Килинчарслан (17 років, Київ). Курсантка льотної академії, яка проміняла дизайн на аеронавігацію

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037”

11:45

Як живуть і вчаться тинейджери Польщі: стиль життя, інтереси та виклики

Ula Andrian, старшокласниця (Варшава, 15 років). Ala Andrian, учениця середньої школи (Варшава, 12 років)

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037”

12:00

Данія, українські та данські школярі та сексуальне виховання: 20 хвилин про 5 днів обміну досвідом

Поліна Рубіс, школярка, DJ, правозахисниця, спікерка HeForShe Congress (Київ, 12 років). Тимур Левчук, голова ГО «Точка опори»

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів “Завтра — 2037”

13:00 – 15:00

Середня освіта очима підлітків: куди рухаємося?. Модератори – тренери з дебатів, школа бізнесу й розвитку для підлітків Start Now, обговорення результатів із дорослою групою освітян

Реєстрація.

16:00

Професія «протоколіст»: чи потрібен буде етикет у майбутньому? Чи звертатимуть увагу на манери та зовнішній вигляд?

Наталя Адаменко, президент «Etiquette School», експерт з етикету і дипломатичного протоколу, професійний бізнес-тренер.

17:00

Що таке кураторство?

Лекцію присвячено кураторству: коли виникає поняття куратора, чим він/вона займається, яким чином взаємодіє з художником, вибудовує художні смисли, що таке перформативне кураторство. Розмова з Тетяною Кочубинською, PinchukArtCenter.

18:00

Усі великі ідеї народжуються в трьох «В» — bus, bed, bath

Як народити ідею, втілити її в життя? Чому ідеологічне ядро таке важливе і як його наповнити змістами? Говоритимемо про філософію проектної діяльністі в форматі хвильових занурень нашої початкової школи, зокрема кейси мого класу. Спікер – Лідія Фісунова, вчитель вищої категорії, класна мама КМДШ, спікер Міжнародного Освітнього Центру Insight.

19:00

Презентація випускників школи «Агенти змін» з різних регіонів України, які  розкажуть про власні проекти та досвід реалізації (обов’язкова попередня реєстрація).

  • *Дати: 26 — 30 вересня 
  • Адреса: Київ, вул. Лаврська, 10 — 12, Мистецький Арсенал
  • Вартість квитків: повний — 50 грн, сімейний — 170 грн

Фото: Мистецький Арсенал

— Читайте також: Почему школьная система образования не предназначена для умных детей