Futureminds: 5 інноваційних проектів, які запрацюють завтра

Створено підлітками

27.09.2017

Українські школярі дивують своїми винаходами та відкриттями людей по всьому світу, завойовуючи медалі та перші місця на олімпіадах і конкурсах. Сьогодні ми хочемо зрозказати вам про п’ятьох юних винахідників, що створили дуже корисні девайси, спроможні захищати життя воїнам АТО, дбати про екологію та допомагати астронавтам у відкритому космосі.

Валерія Тищенко

Винахідниця, 16 років

Учениця Херсонського фізико-технічного ліцею посіла четверте місце на цьогорічному конкурсі Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), який проходив в Лос-Анджелесі. Валерія отримала грошовий приз у $500 на розвиток свого проекту «Конвертор тривимірних коливань в електричну енергію». Ідея Валерії стосується галузі енергетики і полягає у тому, щоб отримувати електрику, використовуючи принципи електромагнітної індукції (електромагнітна індукція — це явище виникнення електричного струму в замкнутому контурі за умови змін магнітного потоку, що проходить крізь нього. Електромагнітна індукція була відкрита Майклом Фарадеєм у 1831 році — прим.ред.)

Микола Іванченко

Інженер-винахідник, 17 років

За підтримки Малої академії наук України Микола представив проект «Виробництво адсорбенту для нафти і нафтопродуктів у водному середовищі на основі гидрофобізованного спученого перліту» на міжнародній олімпіаді Genius 2017, яка відзначає проекти школярів, присвячені екології. Завдяки методу, розробленому 17-річним винахідником, нафту, розлиту у воді, можна «зв’язувати» в грудочки, потім ці грудочки збирати для подальшої переробки. Цей адсорбент може набрати в сім разів більше рідини, ніж важить сам. Микола Іванченко — єдиний з восьми українських школярів, хто став золотим медалістом Олімпіади і отримав грант на навчання в Державному університеті Нью-Йорка. Крім того, Миколу запросили брати участь у фінальному раунді Міжнародного наукового конкурсу I-fest² Projects competition в Тунісі.

Артур Качур

Винахідник, 17 років

Десятикласник із Чернівців торік побив своєрідний рекорд — став переможцем семи наукових змагань серед підлітків. Але найвизначнішим його досягненням став проект використання радіоактивного вітрила для дослідження далеких об’єктів космосу. За цю інноваційну ідею Артур Качур отримав бронзову медаль на «XXIV Міжнародній конференції молодих вчених — ICYS-2017» (International Conference of Young Scientists) і срібло на Міжнародній олімпіаді з астрономії.

Микола Музиченко

Інженер-винахідник, 16 років

Микола є автором пристрою, що отримав назву «Металоріз для космонавта». Винахід студента МАН дає можливість проводити ремонтні роботи в екстремальних умовах — умовах війни, аварійних ситуаціях та навіть у космосі, коли необхідно плавити, паяти, зварювати метали. Металорізом зацікавилися вчені з Інституту ім. Патона, а наразі його тестують воїни АТО. Гаджет цікавий ще й  своєю простою конструкцією: його можна створити власноруч зі свічки, пластикової пляшки та системи для переливання крові. Робота юного дослідника отримала призове місце на Всеукраїнській виставці-конкурсі інноваційних молодіжних проектів «Майбутнє України» минулого року.

Aртем Сaмсонов

Інженер-винахідник, 16 років

Десятиклaсник з Олексaндрiї розробив «рiдкий» бронежилет, який презентував на Мiжнaроднiй вистaвцi Expo-Sciences International 2017 в Брaзилiї. Девайс працює нa основi неньютонiвської рiдини (неньютонівська рідина — це в’язка субстанція, рух шарів якої має різну швидкість — прим.ред). Ця речовина із рiдкого стaну може умить перетворювaтися на мiцний мaтерiaл за умови потужного удaру, наприклад, пострілу.

Кожен із цих підлітків — яскравий представник цілого покоління розумних, відкритих новому, креативних підлітків України. Вони — засновники проектів, вигідних для навколишнього середовища і суспільства, винахідники, які хочуть трансформувати економіку, енергетику і летіти в космос. На власні очі побачити цих юних героїв майбутнього і почути історії українських підлітків-інноваторів можна на концеренції «Завтра_2037», яка відбудеться 7 жовтня у Києві. Приєднуйтесь!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

— Читайте також: Катерина Малкина: «Я – личность. Мои приоритеты, интересы не должны зависеть от пола»