Made in Ukraine: 10 гаджетів та технологій, які вигадали українці

Чохол-фотограф, кухонний робот-асистент та штучний інтелект для продажів

06.09.2017

Можливо, колись і у нас з’явиться власна кремнієва долина, та наразі українські винахідники обходяться і без неї. Про девайси та інтернет-технології, що були вигадані українцями, й піде мова нижче і, ймовірно, деяка інформація вас дуже здивує.

Lunecase

Силіконовий чохол для iPhone 6 та iPhone 6S розробили у компанії Nolo Inc., яку заснував підприємець Денис Харитонов. Девайс не тільки захистить та прикрасить смартфон, а ще й продемонструє на своєму корпусі візуальні сповіщення щодо вхідного дзвінка, смс, нагадування календаря тощо. Коштує Lunecase $20. Замовлення можете оформити тут.

iblazr2

Це популярний девайс від Concepter, компанії, яку заснував Влад Тисленко. Це додатковий LED-фотоспалах, який ви можете під’єднати до смартфона, щоб забезпечити якість знімку в умовах недостатнього освітлення приміщення або вночі. Коштує пристрій $49,99.

Bull’s Eye. Bike lift & carry

Не електронний, але девайс, який допоможе спортсменам переносити свій велосипед, якщо це необхідно. Працює він за тим самим принципом, що й рулетка — витягаяєте з корпусу лямку, один її кінець чіпляєте на руль чи рульову колонку, а інший — до підсидельного штиря. Підставляєте плече й несете байк, немов сумку. Автором проекту є Генріх Тєтєрін. Розробкою пристрою (як і двох попередніх) займались експерти українського бюро розробки хардверних продуктів ARTKB, автори дизайну — Олена та Олександр Мукомелови, неодноразові призери Red Dot Design Award. Купити пристрій можна на amazon.com за $39,99.

eCozy

Взагалі, це німецький проект, але підготовкою та налагодженням масового виробництва займалися експерти української студії промдизайну ARTKB. Отже eCozy — це система контролю опалення (коштує $59/1 шт.). Вона складається з радіокерованих термостатів та програмного забезпечення. Термостати треба встановити на опалювальні прилади, а ПО — на смартфон. За домомогою утиліти ви зможете не тільки відстежувати показники температури в різних зонах квартири/офісу/дому, а й віддалено регулювати температуру і т.д.

Ajax

Докладно про систему безпеки для дому ми писали тут. Але не згадували, що це український проект, автором якого є Олександр Конотопський. Отже, ви можете встановити у помешканні чи в офісі Ajax і не хвилюватися щодо несанкціонованих вторгнень. Придбати систему можна у багатьох магазинах електроніки.

Vox

Плеєр, адаптований під iOS та Mac OS, є найпопулярнішим у США серед «яблукоїдців». А розробив його у 2013 році українець, засновник компанії Coppertino Іван Абламський. Якщо хочете завантажити й собі, тож будь ласка.

Mevics

Мініатюрний пристрій від одеських розробників та київських електронщиків має на меті стежити за станом вашої спини. Його необхідно синхронізувати по Bluetooth зі смартфоном, закріпивши на одязі та завантаживши попередньо ПО. Якщо ви будете нерівно тримати спину, утиліта повідомить про це й допоможе зкорегувати поставу, що забезпечить правильні дихання та циркуляцію крові, зарадить защемленню нервів під час тренувань. Mevics  допоможе сформувати правильну поставу і уникнути захворювань хребта. Проект знаходиться на стадії розробки, але можете долучитися до донорів.

HelloEgg

Робот-кухонний помічник від української компанії RND64 був презентований цього року на виставці CES. Асистента оснащено функцією голосового керування, завдяки чому він може надавати швидку кулінарну допомогу в режимі реального часу. Пристрій виконано у вигляді яйця із дисплеєм на маківці, де транслюватиметься покрокова відеоінструкція щодо приготування різних страв. А ще він вміє працювати з таймерами і підтримуватиме бесіду завдяки штучному інтелекту. Оформити попереднє замовлення ви можете тут.

People.ai

Платформу на основі штучного інтелекту для управління відділом продажів розробив Олег Рогінський із Дніпра разом зі своєю командою. People.ai допоможе підприємцям підвищити ефективність сейлз-команд, аналізуючи їх продуктивність і надаючи рекомендації щодо закриття угод. Наразі компанії вдалося залучити $7 млн інвестицій.

Octogin.com

Реклама дратує на ТВ, на вулиці, а у мережі — й поготів! Тому Олексій Малицький разом із командою розробників з України вигадав інструмент, який зробить рекламу привабливою для користувача. Ідея ось у чому: треба встановити розширення Octogin для браузера Chrome, впродовж 60 днів воно фіксуватиме весь рекламний контент, який отримує користувач, і потім визначить компенсацію в віртуальних грошових одиницях O Coin. Ними ви зможе скористатися на свій розсуд, але в межах тих можливостей, які зможе запропонувати стартап.

— Читайте також: Save and protect: 5 полезных гаджетов для вашего авто