Книжкові «миколайчики»: 7 чарівних історій дітям

Цікаві, гарні, пізнавальні

08.12.2017

Не знаю, як так склалося, але у багатьох знайомих мені родинах на день святого Миколая дітям дарують, окрім пряників, ще й книжки. Це дуже гарна традиція, але книжки, як мені здається, підійдуть не будь-які. Видавці пропонують нам чарівні святкові історії.

У країні сирних коників

Ярина Вінницька, «Terra Incognita»

Що може зрівнятися з різдвяним Львовом? Тільки казка про чарівну ніч напередодні Миколая, в якій дівчинка Варварка вирушає у подорож на летючому гуцульському ліжнику для того, аби врятувати Дух Різдва. Вона мандрує різними різдвяними майстернями, де її (і вас!) навчать випікати миколайчиків, малювати гуцульські ікони на склі, ліпити сирних коників, в’язати солом’яних павуків. Ви також з легкістю освоїте львівську говірку — у книжці є ілюстрований словничок галицьких і гуцульських слів.

Ослик Марії

Ґунгільд Селін, «Братське»

Цю книжку переведено на більшість європейських мов, це світовий бестселер. Це історія про народження Спасителя, яку побачив один маленький ослик. Спочатку Ослика ніхто не любив, то ж він і не намагався стати кращим: був нечупарою і ледащом, але коли Йосип купив його для своєї дружини Марії, яка мала золоте серце, для віслючка все змінилося. І сам він змінився. А ще у книжки є цікавинка: це не просто різдвяга історія, а незвичайний адвент-календар!

Біблійні історії для дітей

Георгій Коваленко, издательство #Книголав

Багато хто вже знає Георгія Коваленка, протоієрея, філософа, блогера та батька пятьох дітей. Він написав чудову дитячу книжку. У ній ви знайдете 33 історії зі Старого та Нового Заповітів: від створення світу до Воскресіння Христового. Тексти вийшли сучасні, доступні для дітей, а ілюстрації — просто неймовірні.

Листи Різдвяного Діда

Дж. Р. Р. Толкін, «Астролябія»

Толкін — великий оповідач історій, ми це зрозуміли ще з епопеї про Володаря перснів. А що ж у реальному житті: він був таким само казкарем для власних дітей? Ще б пак! Він від імені Різдвяного Діда писав їм щороку листи-оповідання про життя-буття на далекій Півночі. Оповідання казкові, добрі, пригодницькі, з безліччю симпатичних персонажів, як-от Білий Ведмідь та Ільберет Ельф. Заслухатись можна! Тим більше, що у видавництві «Астролябія» є ще й аудіоверсія книги.

Жменька тепла для мами

Сашко Дерманський, «Видавництво Старого Лева»

Сашко Дерманський — один із найулюбленіших дитячих письменників України. Цю казку він написав про те, як одна маленька дівчинка сміливо виступає проти крижаного чаклунства для того, щоб врятувати маму: знайти для неї жменьку тепла у скутому багаторічним морозом місті.

Танок сніжинки/Dance of a Snowflake/Tanz der Schneeflocke

Олег Чаклун, «Фонтан казок»


Кому гарні й корисні книжки-білінгви? Точніше, трилінгви — тому що історія сніжинки від Олега Чаклуна розказана українською, англійською та німецькою мовами. Лірична і філософська, це казка із «зимовим» настроєм — для чаювання на підвіконні у ранніх сутінках.

Велет нам програє

Оксана Лущевська, «Ранок»


Книга першого рівня дбайливої серії «Читальня». Ліпити снігові фігури зимового дня – чудова гра. Особливо якщо поруч – загадкові манюсики та Велет. Хто вони, де живуть, і чому Велет програє? Оповідання Оксани Лущевської яскраво й водночас загадково передає настрій, захоплення, фантазію та емоції дітей.

— Читайте также: Цікава наука: 10 пізнавальних книг для дітей