Коротко про головне: Книга року ВВС — 2017

Оголошено короткі списки

06.12.2017

Насправді, коротки списки літературних премій — це і є списки преможців, тому що вибір най-найкращого серед найкращих — умовний. BBC Україна оголосила короткі списки у номінаціях «Книга року BBC — 2017» та «Дитяча Книга року BBC — 2017».

Інтернат

Сергей Жадан, «Meridian Czernowitz»

Книгу Жадана було відмічено також і на цьогорічному Форумі Видавців у номінації «Сучасна українська проза». Це роман про Донбас та про війну. Шкільний вчитель спостерігає за тим, як у січні 2015 року лінія фронту невблаганно наближається до його домівки. Йому доведеться перетнути цю лінію, але для того, аби повернутися, він повинен буде спочатку вирішити, на якому боці його дім.

Харків. 1938

Олександр Ірванець, «Laurus»

Альтернативна історія — дуже цікавий жанр, тому що часто він дає надію, що ось наступного разу, після нашої «роботи над помилками», все буде добре, все буде як слід. Ірванець пише про те, що сталося б, якби Українська Народна Республіка вистояла. Трохи бурлеску, трохи шпигунського трилера, зустрічі з усіма вцілілими у цій паралельній реальності» письменниками, політиками, а також і з шпигунами та терористами.

Земля Загублених, або Маленькі страшні казки

Катерина Калитко, «Видавництво Старого Лева»

Маленькі страшні казки трапляються у світі щодня, щоразу, коли для когось занадто «іншого», занадто вразливого, не вистачає місця у нашому холодному світі. Тоді ця людина переходить до своєрідного паралельного світу для тих, кого для нашого світу «загублено». Кожен з мешкаців Землі загублених — самотня людина у пошуках прихистку та опори. Нам потрібна така книга, аби знайти той міст, який би допоміг і тим, хто тут, і тим, хто там.

Танжер

Йван Козленко, «Комора»

Молодий богемний одесит Орест несподівано отримує пропозицію знятися в експериментальному кіно. Зіркою він не стає, але потрапляє у дивні пригоди, у яких переплітаються історії персонажів майбутнього фільму, їхніх прототипів і самих акторів. Все це відбувається у Одесі, якою ми її не знаємо: у місті без радянських регалій про «жемчужину у моря» та «столицу смеха и мафии».

Шенгенська історія

Андрій Курков, «Фолио»

Андрій Курков — український письменник, твори якого найбільше читають у світі. Новий його роман не про Україну, а про Литву, про те, якими є насправді реалії внутрішньої європейської еміграції, про те, що відбувається, коли маленька нація має всі шанси бути асимільованою загальноєвропейським культурним середовищем.

До короткого списку у номінації «Дитяча Книга року BBC — 2017» увійшли такі твори:

Миші

Соня Атлантова, «Фонтан Казок»

Казка про мишачу родину гумористична і дуже гарно намальована, адже автор — ще й відома художниця. У родині є і дітки, і батьки, й бабусі з дідусями, словом, такі славні звірята, ці миші: бешкетують, закохуються, сваряться, миряться. Ну зовсім як ми.

Комп і компанія

Анна Коршунова, «Час майстрів»

Скільки ми говоримо про цифрову залежність у дітей? Постійно. А ось книга про те, як маленький «компютерний геній» владик Волошко, хлопчик без ворогів, але й без близьких друзів, «раптом» відкрив для себе радість та диво живого спілкування. Герой знайшов справжніх друзів та провів неймовірне літо. Ця книжка отримала премію конкурса «Коронація слова».

Старшокласниця. Першокурсниця

Анастасія Левкова, «Видавництво Старого Лева»

Юність — найкраща пора життя! Ви в цьому впевнені? У Лілії Маринник, як і в багатьох знас, якщо тільки ми краще пригадаємо молодість, у житті все складно: закінчується школа, починається університет, приходить і йде кохання, вчителі, батьки і друзі виявляються теж дуже «складними». А тут ще й час визначатися і з майбутньою професією, і взагалі зі ставленням до себе, своїх мрій, свого місця у державі та світі. А на дворі — лише початок 2000-х…

Піраміда Синтії

Олег Чаклун, «Фонтан Казок»

Олег Чаклун — майстер інтригуючих казок про неймовірні пригоди, досить згадати успіх його серії про Мікробота. У цей раз казкар розповідає історію про принцесу, яка зовсім не така, як звичайні красуні, зачинені у темних вежах. Синтія — енергійна, смілива, допитлива — лише вона здатна розгадати таємницю старовинного замку, запустити світловий комп’ютер, відкрити старанно замас­кований портал і розплутати ще чимало загадок, щоб зрештою врятувати від нещастя цілий світ, заснований на дивовижних надновітніх технологіях.

Переможців конкурсу «Книга року» оголосять на церемонії вручення літературної премії 15 грудня 2017 року.

— Читайте также: Книга года ВВС-2016: 5 книг, попавших в шорт-лист