Лагідні сторінки: Книги для емоційного розвитку дітей

Особливі історії для дошкільнят і молодших школярів

22.09.2017

Що може бути важливішим за інтелект? Вміння бути людиною. Вчені стверджують, що по-справжньому успішними та шасливими стають люди, які мають високо розвинений емоційний інтелект: вони вміють розпізнавати свої та чужі емоції, можуть керувати ними та здатні до емпатії, співчуття. Як нам, батькам, допомогти нашим дітям підвищити показник EQ? У пригоді нам стануть книжки, але не тільки для батьків, але й для малечі.

У видавництві «Ранок» з`явилась ціла серія книжок для емоційного розвитку дітей — «Лагідні сторінки». Це особливі історії, які сподобаються і дошкільнятам, і молодшим школярам. Кожна історія запрошує читача «попрацювати» з певною емоцією: страхом невідомого, тривогою, страхом зробити неправильно, образою на те, шо тебе не люблять таким, який ти є, ревнощами до молодшого братика чи сестрички.

Згідно теорії емоційного інтелекту Гоулмана, він складається з 5 елементів: самопізнання, саморегуляції, соціальних навичок, емпатії та мотивації. У книжках серії «Лагідні сторінки» емоція «обробляється» крок за кроком: перше, що необхідно зробити — це розпізнати її, назвати. І ось, герої зізнаються, що вони бояться, дратуються чи непокояться через щось, читачі спостерігають характерні ознаки певної емоції. Другим ключовим моментом є саморегуляція: герої вчать дітей, як керувати своїми емоціями. Надважливо також зазначити, що у цих добрих книжках персонажі завжди взаємодіють між собою так, щоб показати, як же правильно будувати взаємини з оточуючими. Персонажі виписані так, щоб дітки охоче асоціювали себе з ними: це милі звірятка та комашки або, навпаки, страшний вовк, який є злим, тільки тому, що його не приймають, не люблять. Таким чином, разом з героями книжки дітлахи вчаться переборювати страх, заспокоюватися у тривозі, довіряти іншим людям, відноситися до деяких ситуацій з іронією, приймати себе та інших, проявляти турботу до тих, хто слабше, до тих, хто нас любить і кого любимо ми.

Історія про вовка

Веронік Каплейн, Грегуар Мабіре

Дорослі часто схильні знецінювати емоції дітей, не надавати їм значення: «Не плач! Не бійся! Ну годі вже!» А потім так стається, що самі ж і лякаються у темряві, плачуть від образи і сумують з причин, які могли б назвати незначущими. Якщо це були б причини дитячих емоцій. І таких дорослих багато. Навіть тато-цап, який між приготуванням традиційного суботнього шоколадного пирога та великим прання знайшов час, щоб почитати своїм діточкам, і той кепкував з них. Це була історія про вовка. Дуже страшна історія, козенята щоразу здригалися й пищали: «Це вовк!», коли гілка дряпала по вікну чи коли у двері стукав поштар. А тато сміявся і казав: «Це не вовк, у наших лісах немає ніяких вовків!» — і продовжував читати. Але сила читання в тому, що воно справляє враження й на найбільших скептиків. І ось вже тато-цап біжить ховатися, бо серед розвішаної білизни у дворі побачив вовка. А тепер вже черга козенят покепкувати: «Це не вовк, у наших лісах немає ніяких вовків!»

Подарунок для Ліфі

Квентін Гребан

У родини маленьких сільських мишок незабаром свято: день народження маленької Ліфі. Її тато — Арчибальд, хоче зробити їй саме той подарунок, про який вона мріє. А не як деякі батьки, які купляють необхідні куртки й кросівки і вдають, що ось — це є твій ідеальний подарунок, хіба тобі не подобається? Так, але… Маленька Ліфі дуже хотіла красиву сукенку, а дістати її можна було лише у кравців великого міста. Арчибальд дуже боявся цього страшного місця, де всі такі великі, а ти такий маленький, вони тебе не помічають, і якщо ти помилишся і зайдеш не у ті двері: все, кінець, ти у зоомагазині! Але безвихідних ситуацій не буває, коли ти вмієш співпрацювати з оточуючими над вирішенням складних життєвих ситуацій: Арчібальд разом з іншими тваринками вибираються з зоомагазина, і, хоча, небезпеки на цьому не закінчуються, добрі люди також завжди готові допомогти. Від лап лихих котів мишеня рятує дівчинка. В якой, до речі, є те, за чим Арчибальд пішов на пошуки.

Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили

Крістін Номан-Віллемін, Анік Масон

Цікава історія з несподіваним фіналом. Одного разу Великий злий вовк разом із привидами, відьмами, вампірами та іншими злими персонажами з’явився у помешканні авторки книги і сказав, що хоче перестати бути злим героєм історій. Він хоче, щоб його любили. Авторка обіцяє подумати. Вона розмірковує й розмірковує: як зробити вовка, чи будь-кого, добрим? Є такий спосіб: ванна ніжності! І ось, коли Вовк приходить наступного дня, його чекають зо два десятки наймиліших, найніжніших, найграйливіших кроленят. Це справжня ванна ніжності. Вовк мліє, тане, добрішає… Але потім голодніє! І ось питання: чи зможе ніжність зробити з лихої людини — добру? Звісно, людина ж — не вовк!

Окремо треба сказати і про розкішні ілюстрації «Лагідних сторінок», оскільки це так само важливо для кінцевої мети серії: відомі європейськи художники створили надзвичайно зворушливі, теплі, детально «промальовані» ілюстрації, а зручний шрифт, великий формат книги та якісний цупкий папір роблять ці книжки улюбленими одразу, їх хочеться брати до рук ще не раз. Перевірено на власних дітях!

Ціна: 95 грн.

Де придбати: www.ranok.com.ua

 

— Читайте также: WoMo-книга: Серия для детей «Сказкотерапия»