Навіщо дітям мистецтво: 6 кроків до креативності

Пояснюють експерти Культурного Проекту

10.08.2018

У цій статті ми поговоримо про те, як розбити вщент рамки та дозволити дітям вивільнити весь тайфун енергії, що ховається в них. Щоб сміливо керувати штучним інтелектом в ХХІ столітті, продукувати ідеї не гірше Стіва Джобса та мислити глобальніше, ніж польоти «Тесли» на Марс, варто звернутись до досвідченого тьютора — до мистецтва. Як це так? Спробуємо розібратись, навіщо дітям в еру гіфок та віртуальної реальності знати, хто такий Малевич.

#1. Щоб красти, як художник

І нехай пробачать нам автори однойменної книги за плагіат, але це дійсно так. У митців можна повчитись експериментам, сміливості та різним кутам зору на буденні речі. Якщо Малевич зміг одним чорним квадратом змінити погляд на мистецтво, то хіба є щось неможливе в цьому світі?

#2. Щоб виразити себе

«Я художник, я так бачу» – знайома історія? Проте це дійсно працює. Звільнити думки та знайти спосіб самовираження через камеру iPhone або скетчі в блокноті – дієвий спосіб, аби розтормошити уяву та напрактикувати творчий погляд.

 

#3. Щоб зламати стереотипи

Митці завжди крокували попереду свого часу, були новаторами, інколи бунтарями. Вони обганяли науку та постійно вигадували, бо для художньої фантазії немає меж та рамок. Тісне знайомство з творами мистецтва відкриває світ, де немає однозначного погляду на речі та події, це реальність, яку можна творити за власним сценарієм.

#4. Щоб натренувати абстрактне та креативне мислення

Це перепустка в світ нестандартних рішень. Коли ти знайомишся з різними техніками та філософією художників, апетит то вигадування зростає. Художники можуть бездоганно навчити мислити ширше та не так, як усі.

 

#5. Щоб розвинути емоційний інтелект

Уміти виражати свої емоції в будь-якій формі – навичка, якщо не вкрай необхідна, то точно корисна. Мистецтво вчить відчувати та інтерпретувати те, що ти бачиш та переживаєш. Розвиває емпатію та розуміння інших, це дискусія на межі вражень і легкий спосіб навчитись краще розуміти себе.

#6. Щоб загартувати впевненість у собі

Окрім корисної думки «я можу все», мистецькі практики розвивають пам’ять. А знати відомі шедеври, історії митців – це прямий крок до цікавих подорожей, нестандартних походів по музеях та значно глибшого розуміння історії. Зрештою, розуміти те, що ти бачиш, та те, що тебе оточує – непогана суперсила, чи не так?

Цього сезону Культурний Проект вирішив запустити одразу три програми для дітей, які спраглі творчості та готові покреативити. Дитячі курси розпочинаються в серпні і пропонують побешкетувати в рамках мистецтва. Як це?

 

Курс «На ти з Матіссом»

Це щотижневі заняття для дітей 9-12 років, які готові побути в ролі відомих художників ХХ століття. Заняття про Мане та Ван Гога, Фріду Кало чи Пікассо, багато-багато малювання та живопис в танцювальній залі балерин або оранжереї, непогано? Курс викладає художниця та уважний педагог – Оксана Садовенко, її пильна підтримка допоможе опанувати малюкам будь-які стилі: від імпресіонізму до поп-арту. І звісно, знайти свою неповторну художню манеру. Навіть, якщо ви ніколи не малювали – просто приходьте, тут можливо все.

  • Коли: по суботах о 13:00 чи неділях о 15:00, старт занять 15 вересня
  • Реєстрація 

Курс «На ти з Матіссом 2.0»

Це виклик для тих, хто вже знайомий з мистецтвом і його не здивувати Малевичем. Якщо ваші малюки хочуть сперечатись із вами – хто цікавіший Рембрандт чи Ів Кляйн, то цей курс стане для них пригодою. Це 8 занять для дітлахів 9-12 років, де класичних художників змішали з найекстравагантнішими митцями ХХ століття. Тут буде і практика перформансу, і архітектурні експерименти, і звісно – малювання.

Курс для підлітків «ART4teens»

Це лабораторія ідей, креативу та вибухової творчості для тих, хто шукає самовираження. Як зі сторіз в Інстаграм творити мистецтво або перетворити вулиці на музеї стріт-арту? Це буде особливий практичний курс з 18 занять та справжньої виставки. Кураторкою курсу стала Лора Літковська – експертка з візуального мистецтва та урбаністики. Вона розповість підліткам історії арт-революціонерів ХХ століття та проведе у світ творчих практик. Щоб кожен міг знайти для себе унікальні інструменти творчості – від колажу до перформансу – і пропустити мистецтво через себе.

  • Коли: по неділях о 13:00, старт занять 23 вересня
  • Реєстрація
— Читайте також: Від шахів до маджонгу: 7 настільних ігор для дітей

Новини партнерів