Подорожі Україною: 5 місць, де варто провести осінні вихідні

Насолоджуючись останніми теплими днями

21.09.2018

Сезон відпусток вже закінчився, але теплими осінніми днями сидіти вдома теж не хочеться. До того ж восени парки вбираються в різноманітні барви і стають ще привабливішими для прогулянок. Ми зробили добірку місць, де можна насолодитися природою, перезавантажитись та надихнутися.

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Одне з найвидатніших творінь садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. — «Софыъвка». Прогулюючись цим парком можна побачити екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, кам’яні гроти і, навіть дуб, віком 400 років. За народними переказами, саме під цим дубом збиралися на наради з козаками легендарні українські ватажки Максим Залізняк та Іван Гонта. Головна композиційна вісь парку проходить по річищу Кам’янки, де споруджено ряд штучних басейнів та ставів, шлюзи, каскади, підземну річку Ахеронт, водограї тощо. Окрім екскурсій парком, тут можна покататися на човні підземною річкою або на катамарані, проїхатися верхи або у кареті.

  • Орієнтовна вартість екскурсії — 520 грн

Дендрологічний парк «Олександрія»

«Олександрія» є одним з найбільших парків в Україні. Його було засновано понад 200 років тому родиною землевласника, графа Франциска Ксаверія Браницького. Парк мав стати предметом родинної гордості та магнатської величі. Основою дендропарку є природний лісостеповий ландшафт, утворений поєднанням дубового лісу з галявинами, луками та водними об’єктами. Природні пейзажі органічно доповнюють архітектурні споруди: павільйони, альтанки, колонади та містки. Приємну прогулянку «Олександрією» можна доповнити ознайомленням з історією плодівництва в Україні у ХІХ-ХХ ст. та самого дендропарку, або ж милуванням білими мармуровими скульптурами від італійських майстрів. Розміщено парк на околиці старовинного міста Біла Церква, поблизу річки Рось.

  • Вартість: вхідний квиток — 25 грн, екскурсія парком — 350 грн, проїзд Київ — Біла Церква — від 70 грн

Тунель кохання у Клевані

Зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Гілки і листя, сплітаючись між собою, створили тунель точної арочної форми, в якому ховається залізнична колія. Розповідають, що спроектувати залізницю у цій місцині було не так просто: потрібно було зносити багато будинків, розширювати роз’їзд. Несподівана ідея прийшла в голову молодому польському інженеру. Він запропонував прокласти колію навпростець – через ліс. А замовники проекту тоді навіть не здогадувались, що для інженера це був просто найкоротший прямий шлях до коханої дівчини. За іншою, більш прозаїчною версією, залізницю від сторонніх очей сховали навмисне. Колись у навколишніх селах були військові бази, через що й вдалися до прийому маскування, проклавши колію лісом. Рік за роком природа окутувала дорогу гіллям, доки не утворилась справжня жива печера. Це диво природи простягається на відрізку залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів, приблизно на 4 км. Дерева й далі росли б, сплітаючи гілля щораз тісніше, якби їх не будив поїзд, який регулярно пробігає колією у напрямку місцевого заводу.

  • Орієнтовна вартість екскурсії — 590 грн

Замок-музей Радомисль

Архітектурна та історико-культурна перлина поліського краю «Замок-музей Радомисль» являє собою повністю відновлену середньовічну фортифікаційну споруду з відтворенням автентичних інтер’єрів XVII-XIX ст. Загальна площа замку — 2500 кв. м. Всередині, завдяки товстим кам’яним стінам, протягом року зберігається однакова температура +18°. Розташовується архітектурний ансамбль між двома водоспадами, омивається водами річки Мики та озером. Також замок оточують хвойні ліси, які насичують повітря лікувальними ефірними оліями. Загалом, це багатофункціональний історико-культурний комплекс. Тут розташований єдиний у світі Музей української домашньої ікони, який налічує понад 5000 предметів християнського мистецтва ХVII – XX ст. з усіх регіонів України, а також на території замку знаходиться збудована ще у 1612 році папірня, в якій проводять майстер-класи з виготовлення паперу (вартість майстер-класу 150 грн.)

  • Орієнтовна вартість екскурсії від 370 грн

Парк «Тростянець»

Розташований у Чернігівській області в невеликому селищі Тростянець. Парк має солідну площу – 204 га. Своєю появою «Тростянець» зобов’язаний нащадку українського гетьманського роду Скоропадських – Івану Михайловичу. Дерева, якими засаджено дендропарк привезені з усіх куточків світу, а поміж них ховається невеликий гірський масив із штучними озерами. Висота цих гір – близько 35 м. Але для їхнього створення знадобилося 30 років. Цікаво, що кожен пагорб має свою власну назву – Дідова гірка, Волохата, Ротонда і Сторожова. А крім різноманітних рослин, тут водяться ще й представники фауни: видри, ондатри, борсуки, козулі, куниці і навіть лисиці. У ставках мешкають качки, лебеді і ще з десяток птахів.

  • Вартість екскурсії парками Чернігівщини — 690 грн
— Читайте также: 6 ресурсов для креативных путешественников

Новини партнерів