Правила игры: 5 принципов изучения английского языка вместе со своим ребенком

Let`s speak English!

22.06.2016

У два з половиною роки для моєї донечки Ані постало питання відвідування спеціальних курсів. Вона вже знала багато англійських слів, фраз, навіть могла говорити простими реченнями. Ми відчули потребу в розвитку і бажання робити це не з мамою. Звісно, я хотіла і шукала дитячі школи, де б англійську не вчили, а програвали. Для мене як для мами було важливо, щоб до моєї дитини знайшли підхід, а це можна було зробити лише через ігрові маніпуляції, але правильні, продумані, ті, які пробуджують цікавість та відчуття мовного голоду. В наше життя прийшов час проб, випробовувань, зміни вчителів, методик, центрів дитячого розвитку… Це був час досвіду та цікавих експериментів… Все це дало мені поштовх створити продукт, який би відповідав вимогам мам, які мають ті самі бажання, що мала я, які в пошуку якісної гри та діалогу з їх дітьми. І я таки це зробила: трансформувала досвід мами в практичні навички, які передаються іншим дітям в мовних студіях Lala English.

Я переконана в тому, що навчання повинно бути цікавим процесом, який захоплює дитину цілком і повністю, і надовго. І рецепт такого щастя є і він простий. Кожна любляча мама зможе скреативити таке дозвілля в домашніх умовах і дитина буде вдячною все життя. Адже спогади формують дитинство. Керуючись такою простою істиною, я завжди намагалася дозвілля зі своєю дитиною перетворити в інформативний діалог, адже спілкування з сучасною дитиною вимагає справжньої підготовки. Я маю свій власний досвід по організації та реалізації «ігрової англійської» зі своєю донькою, починаючи з перших років життя. Із задоволенням ним ділюся.

Важливо слідувати правилам:

Мама + дитина = одна хвиля

Для того, щоб гра вдалася, ви повинні внутрішньо припинити вирішувати справи, сперечатися і відключити телефон. Не надовго. Почніть з 15 хвилин! Але майте ці 15 хвилин якомога частіше. Подумайте про улюблене місце вашої дитини для організації навчальної гри. Очистіть її від зайвих речей і розкладіть потрібні речі для вашого процесу. Вдягніть щось з кишенями, щоб мати змогу туди щось ховати і зненацька для вашої дитини діставати. Повірте, це справить неабияке враження на вашого малюка! Під час гри слідкуйте за своєю дитиною та її бажаннями. Рухайтеся більше, танцюйте, клейте та дивіться мультики. Головне, щоб вам обом було це цікаво. Ловіть однакові емоції від однакових речей, і ви створите одну хвилю, яка навчить вас розуміти один одного інколи навіть без слів.

13324262_987949757939821_1453932853_o

Мама = друг

Ви маєте вимкнути ноти піклування, виховання та порівняння в своїй мові. В момент навчальної гри мама перетворюється на друга, який готовий ділитися правилами нової гри і грати по-чесному. Тому поспостерігайте за тим як ваша дитина вміє гратися, чи легко їй слідувати загальним правилам. Таким чином ви зможете програвати різні ситуації і демонструвати різне відношення, а отже й поведінку своїй дитині. Це важливо, адже так ви створите зону психологічного комфорту і дитина зможе проявляти себе та розвиватися.

Мама любить в будь-якому випадку

Процес навчальної гри передбачає в першу чергу ГРУ, тому важливо підтримувати цей формат заохоченнями, усмішкою та відчуттям перемоги. Ростіть чемпіона! Робіть це впевнено і легко. Дитина повинна навчитися вірити в себе з раннього дитинства. А хто як не мама допоможе цьому навчитися раз і на все життя? Акцентуйте увагу своєї дитини на її сильних місцях, на нових словах, цікавих ідеях та думках. Таким чином ви навчите її помічати деталі, які й складають цілісну картинку. Якщо дитина зробила помилку, наприклад, назвала щось не тим словом, то продемонструйте це як прояв захвату від того, що вам доведеться придумати ще якісь цікавинки аби вже точно нічого не плутати. Поясніть своїй дитині той факт, що помилки – це умова навчального процесу і це абсолютно нормально як для дорослих так і для дітей. Адже справжні чемпіони вміють програвати гідно.

— Читайте также: Learn and have fun: 8 познавательных сайтов для детей и подростков на английском языке

Включайтеся тут і зараз

Для того, щоб якісно провести час з дитиною, потрібно мати бажання, яке провокує мозок на цілий ланцюг ідей. Я з радістю поділюся своїми невибагливими, але ефективними рецептами.

На кухні:

Готуйте разом! Поки миєте овочі, називайте їх англійською, змінюючи при цьому інтонацію. Робіть це тихим, гучним, дзвінким або ж скрипучим голосом. Таким чином ви фокусуєте увагу дитини не на навчанні, а на розвазі, хорошому настрої та сміху, а в такій атмосфері мозок сприймає інформацію легко, а бажання вчити мову підсилюється. Потім овочі можна розкласти по кухні і по черзі наближатися до них, виконуючи різні рухи, наприклад ви говорите «go to potato», «jump to carrot», «crawl to onion», «smell tomato», а дитина все це робить з вашою допомогою, а потім вона дає команди, а ви виконуєте. Повірте, такий підхід до справи не змусить довго чекати на результати.

13323933_987949511273179_1618578386_o

У спальні:

Зранку, коли ви застилаєте ліжко, попросіть дитину про допомогу: потягнути ковдру і прокричати «pull» (тягнути) або ж заховати подушку під ковдру і прокричати «hide» (ховати). Ви можете озброїтися цими словами і весь день по мірі можливості просити свою дитину щось тягнути або ховати. І бажано робити це зненацька і в комбінації з уже відомими словами, наприклад: «hide potato», «pull carrot».

Я зі своєю донькою навчала звірів, тобто ми гралися у вчителів і так захоплювалися, що 15 хвилин переростали в 30, а відтак ми озброювалися більшою кількістю слів, які переростали в цілі діалоги англійською.

Мова – спорт

Якщо ви взяли на себе відповідальність і вирішили почати вчити мову в домашніх умовах, то єдиною серйозною порадою буде віднестися до даного процесу як до спорту. Ваші англомовні розваги мають стати системними. Дитина сама швидко відчує перехід з кількості в якість і зможе демонструвати свою мовну майстерність, а відтак готовність продовжити вивчати мову в профілюючих закладах.

P.S. моя донька Аня, якій наразі 10 років, обіцяє продовжити справу, яка вже стала сімейною.

— Читайте также: Книги-билингвы: Будет ли ваш ребенок знать английский как родной?