Прокачайте свій EQ: 5 порад від спікерів TED

Майбутнім лідерам на замітку

16.01.2018

Ми вже писали про навички, які стануть у нагоді керівникам через 10 років, й однією з них є емоційний інтелект. Прокачати його не завадить мовчазним інтровертам, стриманим логікам або запальним холерикам, які обіймають керівні посади чи планують стати лідерами. Бо їх спокій або емоційність часто здаються надмірними, а таке сприйняття іншими може стати на заваді під час перемовин, прийому людей на роботу, спілкування із колегами. Отже радимо прослухати п’ять виступів спікерів TED, щоб навчитися балансувати.

Чому ми більше не співчуваємо?/Why aren’t we more compassionate?

Даніел Гоулман є автором бестселера «Емоційний інтелект». Саме він дав визначення цьому поняттю та змусив увесь світ про нього говорити, вивчати та захоплюватися. У своїй промові він пояснює, чому ми іноді допомагаємо незнайомцям, а іноді не робимо нічого, щоб підтримати близьких. Виявляється, щоб стати кращою людиною та кращим босом, варто лише трошки змінити мислення.

Чому всім нам потрібно практикувати «першу емоційну допомогу»/Why we all need to practice emotional first aid

Психолог та автор Гай Вінч допоможе вам розібратися, як саме почуття, самотність, втрати можуть змінити ваше сприйняття світу та впливати на взаємодію із іншими людьми навіть тоді, коли ви цього не усвідомлюєте. Гай вважає, що усі ми можемо налаштуватися на те, щоб посилити емоційне здоров’я та покращити відносини з тими людьми, із якими спілкуємося щодня. Щоб зробити це, ви повинні почати сприймати своє емоційне здоров’я так само серйозно, як і фізичне.

Давайте спробуємо бути емоційно правильними/Let’s try emotional correctness

Саллі Кон, ведуча Fox News, щодня стикається із такими людьми, які вважають, що вона взагалі не повинна існувати. Але попри такі розбіжності мислення, вона знає, як налагодити емоційний зв’язок із хейтерами. Це можливо завдяки так званій «емоційній правильності». Спочатку треба зробити спробу зрозуміти точку зору іншої людини і те, чому вона думає або чинить саме так. Це майстерність, якої потребує кожен топ-менеджер.

Як визначити брехню/How to spot a liar

Ми брешемо до 200 разів на день. Часто наші власні потреби та бажання приводять до того, що брехня стає істиною. Але, зрозумівши у чому суть цих бажань та уважно простеживши за певними ознаками поведінки, ми можемо виявити, хто нам бреше і чи брешемо ми самі. У цьому впевнена Памела Майєр, авторка бестселера «Liespotting». Використовуючи відео виступів політиків (і одного вбивці), Майєр допоможе навчитися виявляти брехню, з якою ви стикаєтеся щодня.

Чому ми приймаємо погані рішення/Why we make bad decisions

«Ми вважаємо, що приймаємо раціональні рішення, але більшість з них такими не є», — пояснює гарвардський психолог Ден Гілберт. Але ми можемо навчитися приймати кращі рішення. Треба лише розуміти, як саме ваше світосприйняття впливає на ваше мислення. Цей спіч TED допоможе вам детальніше обдумувати той вибір, який ви маєте на меті зробити.

Фото: ted.com

— Читайте також: Выйдем на кофе: Все, что вам нужно знать о нетворкинге