Сам собі оптиміст: Як створити гарний настрій, коли тістечко, подруга та нова сукня не допомагають

Крикотерапія, побутовий бокс і танц-шок

14.07.2017

Іноді поганий настрій — це серйозніше, ніж вам здається. Бо інколи він не піддається звичайній терапії: солодощам, подарункам собі, спілкуванню з приємними людьми. Що робити тоді? Вам підкаже експертка з гарного настрою — Слава Світова, автор книжок «Жменька слів для доброго настрою» (2014), «Жила-була Я!» (2016), співавторка збірок історій «Балачки про все на світі» (2014), «Теревені аж до ранку» (2016).

Що таке щастя? Де ви його бачили? Дайте мені невеличкого сачка для метеликів, і я його вмить упіймаю! Бігатиму, аж доки не вхоплю міцно – обома руками – і воно буде моїм! Але от біжу-біжу, і от уже в боку страшенно колить, і всі люди так по-лихому й немилосердно на мене дивляться, мовляв, ага, щастя їй захотілося, бігай-бігай, а вік тобі його не наздогнати! Які злі та недобрі. Ліктями штовхають. У метро не пропускають. Поза спиною обмовляють. І бігати я вже стомилася, і світ немилий. Обійдуся без вашого щастя, буду тепер сердита і непідкупна. Хай усі знають, що зі мною гратися не варто! О, телефон ожив, подружка телефонує, на посиденьки запрошує! Та ну-у-у його, настрій не той. Я краще вдома подепресую, про життя-буття подумаю. О, хлопець улюблені еклери приніс, красивенні, свіжі й пахнуть, аж у голові паморочиться! Надкусила шматочок, а він мов папір на смак. Не хочу я еклерів, хочу спокою. Нікого не бажаю ані чути, ані бачити. Оптимізм вичерпався, тепер я офіційно – злюка-бобер…

Бувають дні, коли запаси оптимізму справді вивітрюються. Навіть красуні та пухнасті зайчики іноді перетворюються на злюк та капосних бук. Щодо пухнастих зайчиків, то вони казяться десь у березні, коли грають весняні гормони: тоді агресивні та зголоднілі за зиму зайці згризають кору на деревах та й взагалі починають трубити все, щоб під зуби трапиться. Хто знає, можливо, їм таким чином стає легше? А що ж красуні? Ну, а красуні – теж люди. А, як відомо, усім людям властиво не лише сміятися, усміхатися та вуркотати лагідно, але й дратуватися, психувати, метати громи й блискавки (а то й дещо важче!), репетувати, тупати ногами й плюватися вогняними іскрами. І якщо пресловуті зайці хоч зуби об дерево сточать, то агресивні красуні лише

  • зіпсують усім гарний настрій;
  • спалять вщент цілу купу своїх нервових клітин.

Сучасні методи подолання поганого настрою

1. Сум

То що ж робити, коли ні тістечко, ні подруга, ні нова сукня не допомагають? Як повернути собі гарний настрій? Мабуть, для початку засумувати. Ну не виходить сміятися чи усміхатися насильно, та й що тут поробиш. Як не підходь до дзеркала, як не хапай щоки у жмені й пробуй розтягнути їх у штучній посмішці, все ж це радше схоже на гримасу, аніж на щиру та світлу усмішку. Отже, сумуємо. Так щиро, як можемо. Плачемо у куточку, зітхаємо так тяжко й безпросвітно, як на дощ, втуплюємося безпорадним поглядом у далеку чорну цяточку на стіні і всім своїм зовнішнім збайдужілим виглядом показуємо, що ми – у глибокій тузі. Для підсилення тужливого ефекту можна завантажити собі кілька слізливих фільмів і вже виплакатися на славу!

2. Злість

Після того, як конкретно набридне сумувати (а набридне ж рано чи пізно!), тоді раптово нападе злість! Знаю, що кажу. Почнуть раптово усі страшенно дратувати! Всі ці солодкі парочки, котрі ходять, побравшись за ручки, всі ці успішні й відомі талановиті блогери, котрі щовечора постять на ФБ ідеальні фото з ідеальним кольором волосся, ідеальним обличчям без мімічних зморщок та ідеальним антуражем: просекко, прошуто, фініками та блакитними сирами. Прямо бісять всі, аж сил нема! Дуже важливо у своїй дратівливості дійти «до ручки» — тоді кричатиметься особливо натхненно і щиро.

3. Крикотерапія

Так, наступним кроком у боротьбі з поганим настроєм буде крикотерапія. Іноді для того, аби гостра дратівлива емоція пройшла, варто всього лиш добре викричатися. І звісно, офіс та власний дім не найкраще для цього місце. Істерити на роботі категорично протипоказано, це лише зашкодить кар’єрному росту та й іміджу теж, а гавкати вдома – теж справа невдячна, рідні почнуть відгавкуватися. Тому пряма дорога у чисте поле. От там можна волати, скільки духу стане, вовком вити, вивергати прокляття, хвицати ногою повітря, махати кулаками! Не треба стримувати себе ні на йоту, все одно ніхто цих криків та волань не почує (ну хіба самотній пастух із чередою корів – але й той дремене, подумавши, що в полі розгулявся вовкулака!). Завершити цикл цілющих кричань можна урочистим падінням на землю і нестримним риданням білугою. Життєдайна енергія матінки-землі підживить, вітер провітрить мозок, трава обітре заплакане обличчя. Гляди, і легше стане.

4. Лебедики vs. побутовий бокс

Кажуть, вишивання хрестиком дуже заспокоює. Сидиш собі й чорно-червоні ружі на полотні вишиваєш або лебедиків закоханих. Якщо через півгодини поплутаються всі нитки, нефотогенічний лебедик хрясьнеться об землю, а крижмо люто подопчеться, значить, то не ваш заспокійливий метод. Відтак, наступним важливим кроком на нашому шляху до гарного настрою стане побутовий бокс. Боронь Боже чіпати живих людей! Зазвичай, вдома є цілий арсенал м’яких речей. Кулаками їх, кулаками! Диван! Ось тобі, ось тобі! Подушка – бах-бах! Плюшевий ведмедик – трісь! А його вже за що? А хай під руку не лізе! Буцайте, бийте, копайте, хвицайте, човпніть кулаками і ногами все довкола себе стільки, скільки буде потрібно. Заспокоїло? Тепер можна втомлено заснути, скрутившись калачиком, на горі із подертих подушок, обійнявши побитого вами ж плюшевого ведмедика. Ремонт і реставрацію меблів можна розпочинати вже завтра. На свіжу голову!

5. Арт-терапія

Коли ви прокинетеся, гарантовано точно захочеться доторкнутися до прекрасного. Звісно, не до немитого посуду! Коли душа просить краси, саме час впроваджувати арт-терапію. Можна малювати пензликом у альбомі. Але це недієво і нецікаво. Залишимо це для дітей молодшого шкільного віку. Куди цікавіше малювати власними долонями та босими ногами! Де? Та хоч би й де! Біле простирадло на постелі вже давно мусолить око своєю бездоганною білизною, а ота безколірна стіна вже точно стане набагато веселішою від руко-ного-принтів! Можна собі малювати, скільки душа забажає: широкими мазками, дрібними цятками, п’ятірнями і п’ятками! І нехай смуток і роздратування зникнуть, а натомість прийде барвиста гармонія, мир і спокій.

6. Танц-шок

Насамкінець довгого шляху назустріч гарному настрою пропоную влаштувати динамічний танц-шок. Вмикається на повен звук улюблена радіостанція. Або ставиться компакт-диск – бажано на повтор (а ну ж, як пісня скінчиться, а тіло тільки-но розтанцюється!?) і повний вперед! Танцювати і не соромитися! Оте філософське про «танцюй так, ніби тебе ніхто не бачить!» якраз для таких моментів придумали. Спочатку можна погойдувати стегнами, повільно ворушити плечима, а потім можна активно вводити скоки-підскоки, енергійні змахи ногами й руками, а також розпатлане калатання головою. Коли тіло перестане слухатися, а повністю віддасться рок-н-ролу (диско, джазу, попу, тощо), мозок геть чисто забуде про сум. Ще б пак! Хто танцює, той щасливий!

І от я, наповнена і гармонійна, прокидаюся вранці й вирушаю назустріч новому дню! Іду підскоком, радісно, а усі без винятку мені всміхаються, подають руку і уступають місця у метро! Погода чудова і настрій такий, що гори вернути можна! Завітала до улюбленої книгарні, купила нову книжку! Зазирнула до Королівства Еклерів, прихопила з собою кілька апетитних штучок, і якраз збираюся зателефонувати подружці, запросити її на шопінг! Давно не купувала нову сукню, а хлопець несподівано запросив на романтичне побачення завтра! Ех, таки життя прекрасне! І настрій просто чудовий! А все чому? А все тому, що я дозволила собі трішки посумувати й побути злісною букою. Зовсім трішечки. Виявилося, що цього якраз досить, аби потім відчути цілковите щастя!

— Читайте также: Чиє дитинство краще: Годі про «старі добрі часи»!