Світ_2037: Шість тінейджерів про те, як зміниться наше життя через 20 років

Футуристичні прогнози від спікерів всеукраїнської конференції для унікальних підлітків

28.09.2017

Про те яким буде наше майбутнє через п’ять років, важко уявити навіть дорослим. Але у підлітків, які зачитуються фентезі, винаходять нові джерела енергії та марсоходи, є своя думка на цей рахунок. Своїми футуристичними прогнозами на життя у світі та в Україні діляться спікери всеукраїнської конференції для унікальних підлітків «Завтра_2037».

Анастасія Лівочка, 17 років

Винахідниця, фіналістка Intel ISEF – 2017 (Лос-Анджелес), MILSET – EXPO (Бразилія) і Stockholm Junior Water Prize (Швеція)

Світ у 2037 році я бачу таким, у якому дійсно є мир. Скільки конвенцій вже було прийнято, але не всі їх дотримуються. Я вважаю, що миротворча політика не ефективна, якщо реагує на неї не весь світ. Усі країни мають працювати як одне ціле, де слухають думку кожного. Зараз все дуже глобалізується, ми виходимо на новий рівень, коли ми відкриваємо всесвіт та космос, і наука не може розвиватись у якійсь одній країні. Навіть андронний колайдер – це не є справою однієї країни. Тобто я хочу сказати, що у ідеальному майбутньому світ має бути одним цілим. А в Україні, я сподіваюсь, зміниться ситуація у політиці. Я знаю вже зараз дуже багато ініціативних людей зі свого оточення, які не мовчать, які готові діяти, які бачать помилки наших політиків і те, до чого вони приводять, і які готові на самопожертви та діяти. Сподіваюсь, що ці люди стануть новою елітою нашого суспільства і змінять нашу країну, зроблять її такою, що інші держави не зможуть вже нам диктувати, що і як треба робити. Щоб ми самі знали, що для нас краще, адже це наша країна, нам тут жити, і треба зробити її такою, щоб тут було комфортно жити і нашим дітям, а не відправляти їх кудись там до Англії навчатись. Стосовно ж технологій, я думаю, багато чого буде автоматизовано, роботи будуть виконувати якісь функції, які до того виконувала людина. Світ буде компактнішим і швидшим. Думаю, що можна буде ще швидше пересуватись між континентами.

Максим Дикий, 16 років

Спортсмен, чемпіон України з карате в категорії інваспорт, а також бронзовий призер чемпіонату світу з карате у Польщі 2016 року

Я думаю, що через 20 років світ стане ще більш технологічним, люди зможуть вставляти собі біонічні очі або руки, щоб покращити зір або змінити те, що тебе не влаштовує. Не знаю, чи колонізуємо Марс… Але чому б і ні? Земля поступово вичерпує свої ресурси. Думаю, що також у майбутньому вирішиться проблема з голодом, так як люди навчаться синтезувати їжу. А проблеми людей з інвалідністю вирішать високотехнологічні протези. Також думаю, що люди будуть користуватисть супершвидким транспортом. Що стосується України, можливо, нарешті приєднаємось до ЄС… А також сподіваюсь, що наші політики припинять красти і навчаться бути чесними. Але якщо нових політиків будуть навчати старі, нічого не вийде.

Фионг Ань Чан, 18 років

Математик, володарка спеціального призу Американського математичного співтовариства

У 2037 році я сподіваюся, що як мінімум не буду жити довго на одному місці, я сподіваюсь, що у мене буде можливість змінювати оточення, змінювати країни, атмосферу. Звісно, що через 20 років світ буде взагалі не таким, як сьогодні. Як мінімум, я розумію, що весь світ вже перейде у руки до нас, до підлітків, які зараз підростають, і будуть уже реалізовуватися наші плани, наші мрії. Якщо казати про проект, у якому я працюю, то я сподіваюсь, що він буде вдалим і вплине на якісні зміни у медицині – і люди будуть націлені не на лікування, а саме на профілактику захворювань. І це навіть змінить хід думок у людей, бо вони вже не будуть боятися хвороб, вони будуть вживати заходів для того, щоб взагалі не хворіти. Стосовно України, я сподіваюся, що із тими змінами, які зараз відбуваються, наша держава зможе бути серед топових країн, адже, наскільки я знаю, в Україні дуже талановита молодь, яка працює над собою, над змінами в країні. І я думаю, що це має призвести до досить добрих результатів. А якщо говорити про технології, то іноді здається, що ми вже живемо у майбутньому, бо сьогодні робот-пилосос — це звичайна річ, і взагалі, стільки технологій нас оточують! Чесно кажучи, не знаю навіть, що ще можна придумати. Вже зараз є іграшки, що самі грають із тваринками. Упевнена я ось у чому: людську працю вже остаточно замінять машини, і буде не ручна праця використовуватись більше, а людський мозок.

Нікіта Шульга, 11 років, і Софія-Христина Борисюк, 12 років

Винахідники, розробники проекту «Компола» для компостування органічних відходів у шкільних їдальнях

Софія: Думаю, у світі через 20 років будуть розповсюджені нові технології, машини, якими можна буде на автопілоті керувати, або, взагалі, які будуть літати. На роботі людям будуть допомагати роботи. І взагалі, «розумне» місто буде дуже легким для людини.

Нікіта: Якщо прогрес буде йти такими темпами, наприклад, ось у метро жетони замінили вже на QR-коди, то мені здається, що через 20-30 років Україна буде такою ж прогресивною, як Америка. У технологічному аспекті будуть функціонувати «розумні» міста із кондиціонерами у громадському транспорті, і взагалі, буде більше розеток, вай-фаю. Можливо, усюди будуть роботи.

Михайло Литовченко, 19 років

Науковець, зпатентував установку, що генерує електрику силою морських хвиль

У 2037 році буде хаос, і це пречудово! Я вважаю, що порядок — це неправильно, він пригнічує. Я ні в якому разі не анархіст, але порядок — це коли кожний знає, що робити. Порядок розрахований на маси, а хаос — на індивідуума, і в хаосі, який зараз є в Україні, будь-хто може виділитись. Хаос жахливий для мас, але прекрасна можливість для особистостей. Зараз весь світ прагне до порядку, але він туди не прийде. Є цікаве дослідження про IQ персонажів з різних епох на основі їхніх текстів. І ось пік людського розуму припадає на Вікторіанську епоху, а зараз йде на спад, тому що у сучасному порядку люди перестали прагнути і хотіти досягнень, успіху.

Я, наприклад, себе бачу президентом України. Я не жартую, останнім часом думаю про це все частіше. Сьогоднішня політична ситуація викликає в мене песимізм та скептицизм. В історії є купа прикладів, коли монарх був в більш скрутному становищі, ніж зараз Україна, але якщо є сильна особистість, політична воля, знаходилось і рішення будь-якого конфлікту. Я впевнений, що, маючи сильну волю, можна зробити все. У Цицерона є фраза «Хотіти — значить могти», і вона може бути застосована до всього і до всіх, поки ми не розпадемося на атоми. Якщо я захочу піти в політику, то я зможу це зробити і буду намагатись усе змінити на краще. Може, це через мій юнацький максималізм, але я вважаю, що це можна зробити швидко і ефективно. Я переконаний, що Україна — дуже перспективна країна. Але якщо Україна захоче вижити в нових реаліях, у цьому однополюсному світі, то людям потрібно змінюватися. Моя вчителька з історії говорила: «Україна і українці — це кістка в горлі загарбників». Це так і є, але, подумайте, які ми хороші люди, що не зламалися за ці 400 років. Але якщо ми не будемо мінятися, то єдиним організмом не станемо. Україна повинна бути самостійною і самодостатньою. У нас чудова земля, промисловість, повернути Крим — не проблема. Я вважаю, що Україна може сама себе всім забезпечити. А енергетичне рішення запропоную я.

— Читайте також: 10 книг, які підлітки хочуть бачити у шкільній програмі з літератури

Новини партнерів