Таня Мочевинська: «Досягнути можна будь-чого, потрібно лише справді цього захотіти»

14-річна чемпіонка України з боксу про досягнення цілей

13.11.2018

Всього за рік занять боксом, у свої 14 років Таня Мочевинська встигла отримати титул чемпіонки України з боксу серед дівчат (2017 р.) та срібло на чемпіонаті світу з кікбоксингу. А ще вона — на порозі здійснення однієї своєї мрії — стати спікером конференції унікальних підлітків «Завтра_», яка відбудеться у Києві 24 листопада. Отже, дівчина переконана, що будь-яку гору можливо подолати. Головне цього захотіти.

Що підштовхнуло тебе зайнятися боксом?

Нічого драматичного. Захотіла чимось себе зайняти, а брат якраз почав займатися боксом. Спочатку вважала бокс не «дівчачим» видом спорту, але вирішила місяць спробувати себе у цьому. Так все і почалося.

Скільки років ти вже у спорті?

Відповідь може здатись досить дивною — трішки більше одного року. Чемпіонкою України з боксу я стала через 4 місяці тренувань. Тож я щиро вірю, якщо справді хочеш, то можна досягнути багато чого.

Вважається, що бойові мистецтва не для дівчат. Що для тебе було найважчим?

Спочатку, я теж так вважала. Але якщо ти сильний духом, то фізичні навантаження чи думка оточуючих не є перешкодою.

З якими ще стереотипами доводиться зіштовхуватися?

Наприклад, є стереотипи, що дівчата у боксі некрасиві, «перекачані», до того ж дурні. Хоч, звісно, я вважаю це все повною нісенітницею. Все залежить від людини, і ані бокс, ані будь-який інший спорт на це зовсім не впливає.

Минулого року ти стала  срібним призером чемпіонату світу по кікбоксингу. Що для тебе означає ця нагорода?

Срібна медаль особисто для мене стала «чарівним копняком». Так як, я гадаю, що немає поганого чи хорошого місця, є пророблена робота — якісно, чи не до кінця якісно.

Які плани на найближчий рік чи два у спорті?

Зараз я продовжую наполегливо тренуватись та вдосконалюю свою бойову майстерність.

Які сьогодні є проблеми  в українському жіночому спорті?

Жінок у спорті в Україні чомусь досі сприймають несерйозно. Наступна проблема це те, що українські дівчата не хочуть займатись боксом, кікбоксом, бо за цим справді стоїть величезна робота. Плюс до того, у кікбоксингу є проблема фінансування. 

Що для тебе означає виступ на конференції «Завтра_»?

Цієї весни у Львові я відвідала конференцію «Завтра_», де познайомилася з її організаторами. Ще тоді я записала у свою «Книгу Мрій», що хочу виступати на цій сцені. Тож у першу чергу для мене — це здійснення моєї мрії. А також для мене це можливість своїм прикладом показати, що досягнути можна будь-чого. Потрібно лиш справді цього захотіти.

Підготувала Катерина Савенко

Почути більше історій від українських підлітків ви зможете на всеукраїнській конференції унікальних тінейджерів «Завтра__» 24 листопада.

Адреса: конференц-хол «ДЕПО», вул. Антоновича, 50, Київ.

Програма заходу

— Читайте також: Олеся Лущишина: «Модельный бизнес дал возможность выйти из зоны комфорта и попробовать реальную жизнь»