Teens` talks: 8 надихаючих промов для підлітків

Неймовірні історії від TEDx

20.02.2024

У світі, де молодь стає голоснішою та впливовішою, виступи талановитих тінейджерів на заходах TEDx Talks стають джерелом натхнення та вдумливих роздумів. Пропонуємо послухати цікаві промови талановитих тінейджерів із різних куточків планети.

Джейд Хамейстер

«Моя мандрівка на Північний полюс та поза його межі»

Цей виступ Джейд відбувся два роки тому. Дівчина розповідає, як вона у свої 14 років зважилася на небезпечну подорож, готувалася до неї, встигала вчитися і здійснила все, що задумувала. Також Джейд відповідає на головне питання, яке їй дуже часто доводиться чути: навіщо ти це зробила?

Спарш Шах

«Як 13-річний хлопець змінив «Неможливо» на «Я можу»

Спарш став справжньою зіркою інтернету, коли у 2016 році переспівав хіт репера Емінема «Не боюсь». Рік потому хлопця запросили взяти участь у конференції TED, де він розповів, чому багато хто вважає різні речі неможливими, але помиляється. На власному прикладі підліток доводить, що це не так. Ані його хвороба «крихких кісток», ані візок, ані 130 переломів йому не заважають бути знаним співаком та ведучим різних шоу.

Гуро Хегхолмен

«Маленькі речі, які роблять мене мною»

Послухайте динамічну промову 11-річної активістки із Норвегії про стереотипи, завдяки яким доросле суспільство намагається формувати світогляди дівчат та хлопців проти яких і виступає Гуро.

Джейкоб Барнетт

«Забудьте все, що знаєте»

Коли Джейкобу виповнилося два роки, йому поставили діагноз аутизм середнього ступеня вираженості, у 10 його прийняли до університету Індіани, а у 12 років Барнетт заявив у ЗМІ, що спростував теорію відносності Альберта Ейнштейна та розширив її. На жаль, підтверджень експерти й досі не отримали, але побачили потенціал у хлопцеві та дозволили здобути ступінь магістра у 15 років. У своєму виступі Джейкоб познайомить вас зі своїми математичними відкриттями та дослідженнями.

Крістал Робелло

«Бути інтровертом — чудово»

17-річна учениця Католицької середньої школи Святої Марії, що знаходиться у США, пояснює, чому інтровертів на слід уникати. Дівчина доводить, що мовчуни, насправді, веселі, мудрі, цікаві та компанійські люди. Просто вони потребують більше власного простору та менше уваги, ніж їх «антиподи» екстраверти.

Томас Суарез

«Як стати розробником у 12 років»

Більшість 12-річних люблять грати у відеоігри, а от Томас Суарез у свої 12 навчився їх розробляти. Він створив гру «Bustin Jeiber» для iPhone та став спікером TEDx Talks. А ще хлопець навчає інших дітей програмуванню й розповідає, чому ця навичка є корисною.

Габі Урі

«Що зі мною не так? Абсолютно нічого»

У 16 років ця тендітна дівчина стала чемпіонкою світу серед жінок у вправі «планка», завдяки чому потрапила до книги рекордів Гіннеса. Так, можна знизити плечима й сказати, що вона ж спортсменка, нічого дивного. Ви мали б рацію, якби не один факт — Габі має хворобу, яка зачепила її хребет, ноги, ступні та деякі внутрішні органи. Вона перенесла 15 операцій, щоб мати змогу хоча б ходити, а врешті стала спортсменкою та перемогла.

Томас Ллойд

«Чому я аж такий гей?»

Активіст Томас Ллойд стверджує, що пишається тим, що він гей. Він із захопленням говорить про те, що змінити ставлення соціуму простіше, аніж змінити свою власну ідентичність. Томас розповідає як навчився виявляти солідарність до представників ЛГБТ-спільноти, а також і стосовно маргінальних груп суспільства.

На фото: Jade Hameister.  Автор фото: Alex Coppel