Українці та технології у Лас-Вегасі: Хто поїде на CES — 2018

Дрони для аграріїв, друковані будинки та розумні прикраси

06.12.2017

Наступного року, який до речі ось-ось розпочнеться, відбудеться наймасштабніша виставка електроніки CES — 2018. Захід традиційно прийматиме місто Лас-Вегас з 9 по 12 січня 2018 року. І традиційно на виставці працюватиме українська секція, де наші айтішники презентують свої девайси, ідеї та стартапи. 

У конкурсі, який проводили Українська асоціація венчурного і приватного капіталу та Western NIS Enterprise Fund, приймали участь близько 80 проектів. Але 10 командам вдалося потрапити у фінал — саме вони вирушать до Лас-Вегасу, де представлятимуть Україну.

Kwambio

Онлайнова платформа надає дизайнерам можливість не лише завантажувати свої унікальні 3D-проекти, а й роздруковувати їх. Більше того, прості користувачі зможуть змінювати зовнішній вигляд моделей за власним смаком і також роздруковувати на своїх пристроях. Або просто можна замовити доставку вже готового предмета додому. Для друку власнику принтера не потрібно встановлювати додатковий софт, тому що всі дії відбуватимуться в браузері. На платформі вже є більше 300 моделей в чотирьох категоріях: будинок/декор, мода, техно/гаджети та мистецтво.

LaMetric

LaMetric — це мультифункціональний діодний дисплей, який вміє відображати не тільки час, але і різну корисну інформацію: оповіщення з соцмереж і пошти, дані про погоду і навіть здоров’я користувача. Завдяки доступній синхронізації з додатками на зразок Google Calendar, CrossFit, Apple Store ви можете самостійно керувати інформаційним потоком.

Senstone

SenStone — це кулон діаметром 2,9 см і вагою 26 г, який вміє на ходу переводити аудіотекст у друкований текст, сортувати тексти, які створює користувач, за паттернами та темами (наприклад, щоденник, блог туриста, нотатки з конференцій і т.п.). Він вміє розпізнавати сім мов, тримає заряд до трьох днів. Працює на движку Nuance. Для запису краще тримати кулон близько до рота, на відстані 20 см. Пристрій оснащено додатком, який дозволить читати записи, прослуховувати їх, систематизувати за тегами.

EIT Backpack

Команда розробників PIX Backpack створила рюкзак, обладнаний широкоформатним LED-екраном, яким можна керувати зі смартфона або планшета. Екран працює на основі контрольованих LED-ламп. Власник девайсу зможе завантажувати на екран різні зображення в реальному часі, демонструючи настрій оточуючим. Функціонал вбудований в мобільний додаток, який передає інформацію на екран по Bluetooth. Зарядити екран можна за допомогою портативного пристрою power bank, в рюкзаку для нього є окремий відсік. EIT Backpack можна носити за будь-якої погоди.

Kidslox

Кросплатформний додаток забезпечить блокування різних додатків (на вибір батьків), блокування контенту, визначить денний ліміт у мережі завдяки таймерам. Також програму оснащено системою захисту від дітей та сканером відбитку пальця. Режими «Блокування» та «Дитячий» дозволять батькам контролювати пристрій дитини, блокувати Instagram, Facebook, Snapchat та інші соціальні мережі, блокувати браузери, щоб не дозволити вихід в інтернет, блокувати покупки в додатках та різні ігри, а також порнографію, азартні ігри, насильство та інший небажаний веб-контент.

Kray Technologies

Компанія називає свою розробку першим промисловим сільськогосподарським дроном, який може стати альтернативою літакам та наземній техніці для внесення засобів захисту рослин. Продукт орієнтований в першу чергу на ринки США і Канади, де знаходиться багато ферм з полями площею від кількох сотень, до кількох тисяч гектарів. Такі господарства не мають змоги придбати власний літак, але дрон, що здатен обробити 300-500 га землі за день, може бути ідеальним рішенням.

Discoperi. Eye

Завдання системи «Eye» — сканувати дорогу в режимі реального часу і повідомляти водія про потенційну загрозу. Система дозволяє отримувати не лише повідомлення, оброблені пристроєм водія, але й будь-яким іншим пристроєм навколо. Таким чином, маючи мережу з декількох пристроїв, водій значно розширює свої можливості. Наприклад, якщо хтось їде попереду вас на відстані 5 км і виявляє якийсь фактор ризику, система «Eye» автоматично проінформує вас про майбутню перешкоду. Отже, якщо всі водії обмінювалися б такою інформацією між собою, то кількість ДТП скоротилася б у багато разів.

MMone

Одеські розробники створили прототип крісла для систем віртуальної реальності, яке має посилити реалізм при зануренні у віртуальні світи, наприклад, під час ігор. Вартість пристрою наразі становить близько $130 тис. Не дивлячись на це, розробники вже мають 350 заявок.  Крісло відрізняється рекордно мінімальною затримкою реакції — близько 30 мілісекунд.

PassivDom

PassivDom – це єдина цілісна конструкція, надрукована на 3D-принтері без швів та склеювання. Завдяки цьому будинок дуже міцний та не має потреби в фундаменті. Більше того — його можна встановити, не маючи ділянки під забудову. Отже, PassivDom дуже вигідний різновид нерухомості. Ви можете поставити його на будь-якій ділянці, навіть на орендованій, або перевозити його з місця на місце, якщо потрібно. На сьогодні розробник отримав більше ніж 8000 заявок.

Agrieye

Стартап має на меті розробити технології дистанційного зондування та системи автоматизації прийняття рішень, що допоможуть фермерам. Проект являє собою комплексне технологічне рішення, до якого входять: система збору та моніторингу даних за посівними площами, навігаційна система для контролю якості роботи сільськогосподарської техніки, хмарна аналітична система для збору, зберігання та інтелектуальної обробки даних, заснована на алгоритмах Machine Learning та Intelligent Prediction.

— Читайте також: Happy New: 7 девайсів для творчих дітей