Все під контролем: 7 книжок, щоб навести лад у своєму житті

Звільнитися від прокрастинації та ідіотів

05.11.2018

Життя бентежне. І це шалено дратує. «Неможливо все контролювати», — кажуть психологи, але нам би хотілося відчувати себе якщо не господарями наших життів, то, принаймні, генеральними директорами. Як зменшити хаос навколо нас і всередині нас? Почнемо з прочитання інструкцій — семи бестселерів про раціональність.

Хто взяв мій сир?

Джонсон Спенсер, «Наш Формат»

Сир — метафора наших життєвих поривань, роботи, грошей, ошатного сімейного будинку, родини та балансу між ними. Сир, за яким ми женемось все життя, але ніяк не можемо його вхопити. І знаємо,що потрібно хапатись за зміни, що вони приведуть нас до бажаної мети, але опираємось. Бо ми боїмося невідомого, невідоме — хаос. Ця книга навчить приймати незвідане, вправно рухатись у лабіринті мінливих життєвих обставин та досягати успіху.

В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти

Томас Еріксон, «Фоліо»

Є чудова цитата, яку приписують Фройду: «Перш, ніж діагностувати у себе депресію та занижену самооцінку, упевніться в тому, що ви не оточені ідіотами.» Дійсно, чи не варто озирнутися навколо, перш ніж суворо краяти власний характер та звички? Томас Еріксон, шведський письменник, психолог з соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер, вважає, що навколо можуть бути не тільки ідіоти, а й психопати (друга його науково популярна книга так і називається — «В оточенні психопатів»). «В оточенні ідіотів» став світовим бестселером, у якому автор описує чотири кольорові типи людей, їх логіку поведінки, цінності, темперамент. Зазначте, успішні люди нам ніколи не здаються ідіотами чи психопатами? Чому це так? Як зрозуміти тих, хто зовсім на нас не схожий? Адже часто з ними доводиться-таки взаємодіяти.

Суперпрогнозування. Мистецтво та наука передбачення

Філіп Тетлок, Ден Ґарднер, «Наш Формат»

Відчуття контролю над ситуацією зростає, коли зростає передбачуваність подій. Як навчитися складати достовірні прогнози від бізнесу до політики та сімейного життя? Якщо прогноз вірний, ми зможемо уникнути помилок та втрат. Як цього навчитися? Тетлок і Ґарднер створили дієву формулу успішних передбачень, на основі наукових досліджень, які навчать вас прийомів прийняття рішень в умовах невизначеності.

Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок

Лора Вандеркам, #книголав

Лора Вандеркам, письменниця та мати чотирьох дітей, теж шукала відповідь на це питання, у результаті чого її пошуки перетворились на справжнє дослідження. Протягом 1001 дня вона досліджувала життя працюючих жінок, які заробляють щонайменше $100 тисяч на рік, і на прикладі сотень історій довела, що кожен може досягти всього, чого хоче, та «мати все». Ось одна з найбільш блискучих цитат книжки: «Якщо ви плануєте працювати після того, як заснуть ваші діти, будьте реалістами — плануйте цей робочий час так само тверезо, як і денні зміни. Ви не чекаєте від себе, що за робочий день із 9.00 до 17.00 осилите тисячу робочих листів — тож не очікуйте, що зробите це за дві години між 20.30 та 22.30. Складайте списки пріоритетних справ, щоб вони дисциплінували вас та стримувати перед тим, як зробити «ще одну маленьку справу», перш ніж вимкнути комп`ютер перед сном. Від того, скільки у вас енергії і як добре ви вмієте зосереджуватися, може залежати і той тип роботи, який ви могли б виконувати вечорами чи вночі. Я здатна перед сном редагувати файли й відповідати на листи. Але я не можу працювати з сирими заготовками нових статей у цей час. Тому такі завдання залишаю на ранок, коли почуватимуся свіжо й бадьоро.»

Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу

Девід Аллен, «КМ-Букс»

Чи не занадто перевантажений наш мозок тим, щоб запам’ятати те, що нам треба зробити? Чи не краще вигадати щось на кшталт зав’язування вузликів, тобто зберігання «нагадувань» на «зовнішній пам’яті», а самим сконцентруватися безпосередньо на виконанні справ? Так, це легше сказати, ніж пояснити, як діє дивовижна система Аллена, але вона працює на всі сто!

Шпигунські таємниці. Як захистити своє життя

Джейсон Генсон, «Наш Формат»

Ситуативна готовність. Це означає, що ви повинні будете готовими діяти у непередбачуваних обставинах. Це схоже на паранойю? Давайте назвемо це завбачливою мудрістю. Автор, колишній працівник ЦРУ, розкриває таємниці спецагентів і навчить вас всьому: від того, як виявити потенційного злочинця і до того, як зникнути безслідно. Зникнути безслідно — це, до речі, теж чудова ідея, якщо хаос захопив вас і ви нічого не контролюєте.

Тиша в епоху галасу

Ерлінг Кагге, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Зникнути, оселитися на безлюдному острові, замкнутися в комірчині, побути хоч хвильку у тиші — те, чого ми прагнемо, коли треба привести до ладу думки. Тиша дуже важлива, але її взяти, якщо ми повсякчас знаходимось у посеред галасливого світу. Ерлінг Кагге, норвезький дослідник, письменник, мандрівник та невгамовний шукач пригод, — перша людина в історії, яка підкорила «три полюси»: у 1990 році Кагге здійснив похід до Північного полюса, у 1993-му, подолавши 1310 кілометрів пішки, дістався Південного полюса, а в 1994 році підкорив Еверест. У цих місцях нашої планети все ще можна знайти тихе місце. Але Кагге запевняє, що тишу здатен знайти кожний, її можна почути навіть серед страшного галасу і метушні. Треба тільки знати як. Цьому і навчить вас ця книжка, яка розійшлася по всьому світі мільйонними тиражами.

Прокачати підприємницькі скіли, дізнатися про нові підходи щодо розвитку своєї справи на менторських сесіях і воркшопах (в області стратегії, маркетингу, фінансів, IT, PR і продажів) ви зможете, відвідавши фестиваль для малого і середнього бізнесу Get Business Festival 2018, який пройде 14 листопада в Києві за адресою: вул. Велика Васильківська, 55, НСК «Олімпійський».

Квитки на Get Business Festival 2018 можна придбати на get.delo.ua.

Повна програма заходу.

— Читайте також: Клас — не вода: Нові переклади класичних творів