WoMo Abroad: Три канадійки про «владних» жінок, відчуття безпеки та Джастіна Трюдо

Реальні історії про життя працюючих мам за кордоном

14.04.2017

З Канадою нас пов’язує багато — це і велика діаспора українців, що є пристрастними адвокатами нашої батьківщини в Новому Світі, і постколоніальне минуле, хоч і набагато давніше, ніж у нас, і, нарешті політика прем’єр-міністра країни Джастіна Трюдо, одного з найвідоміших феміністів світу, що дієво виступає за гендерну рівність у всіх сферах життя. Та це лиш схематичний нарис, асоціації, що виникають у нас з Канадою. Про реальне життя та становище жінок у країні розповідають її жительки, працюючі мами Рут, Тріша та Юлія.

Рут Марія Касерес

Аналітик з адміністративних розслідувань іміграційних питань, Федеральний Уряд Канади, троє дітей

Наскільки доброзичлива Канада до жінок:

Усе відносно. Порівняно зі Сполученими Штатами доброзичлива, порівняно зі скандинавськими країнами — ні. У Канаді ситуація краща, ніж у США, тому що у нас є можливість брати відпустку по догляду за дитиною на три місяці з можливістю продовження до року. Днями канадський уряд розглядає можливість продовження декрету до 18 місяців з утриманням робочого місця. Але з точки зору закладів для дітей дошкільного віку система Канади знаходиться у більш жорстких рамках по відношенню до Скандинавських країн. Перебування у ліцензованих садочках може обійтись родині від $900 до 2500 на місяць на дитину, при середній зарплаті $76 000 на рік на родину, у той час як у Скандинавських країнах дошкільні заклади у більшості безкоштовні. Також, на відміну від Європи, Канада є менш збалансована у питаннях робочого часу та відпочинку. Середня відпустка стандартно складає від 2 до 4 тижнів на рік. 

Потрет сучасної канадійки у трьох словах:

Різні, спритні, пишаються тим, що живуть у Канаді.

Нові тенденції, які впливають на якість життя жінок у Канаді:

Серед найбільш очевидних змін: міністр Джастін Трюдо зібрав гендерно збалансований кабінет міністрів, згідно доповіді Status of Women відбуваються зміни у питанні насильства по відношенню до жінок, враховуючи випадки нападів на територіях університетських кампусів. Але багато чого ще потрібно зробити. Нам необхідна дієва національна стратегія або програма щодо доступного догляду за дітьми. Також на днях був уперше прийнятий федеральний бюджет з урахуванням гендерного питання, а це означає, що всі запропоновані заходи та ініціативи були спираються на оцінку впливу на гендерну рівність.

Тріша Грейс

Кар’єрний консультант у George Brown College, двоє дітей

Наскільки доброзичлива Канада до жінок:

Порівняно з одними країнами доброзичлива, з іншими — ні. Нещодавно був оприлюднений звіт, дані якого говорять про те, що Канада опустилась на декілька позицій стостовно таких питань, як рівність заробітних плат та доступні дитячі садочки. А от щодо відчуття безпеки, тут Канада зайняла більш високі позиції. Думаю, жінки у Канаді задоволені рівнем охорони здоров’я та можливостями для отримання освіти. Що стосується бізнесу, то жінки все ще недостатньо представлені на керуючих посадах. У топ-менеджменті є близько 33% жінок, недивлячись на те, що їхня кількість у робочій силі продовжує зростати. До того ж, жінок, що відстоюють себе у компаніях із здебільш «чоловічих» сфер, оточуючі звикли сприймати як владних та агресивних, хоча й захоплюються їхнім вмінням «брати усе під контроль».

Потрет сучасної канадійки у трьох словах:

Розумна, впевнена, амбіційна!

Нові тенденції, які впливають на якість життя жінок у Канаді:

Для багатьох працюючих жінок у Канаді головною проблемою є недостатня кількість доступних дитячих садочків. Хоче того жінка чи ні, але через фінансове питання їй доводиться йти працювати. Цю проблему має вирішувати уряд через інвестування та підтримку дитсадків.

Юлія Меркулова

Фотограф, стиліст, власниця бізнесу Heart.Made. Studio, двоє дітей

Наскільки доброзичлива Канада до жінок:

Канада у цілому дуже доброзичлива по відношенню до чоловіків, жінок, дітей, тварин. Найбільш яскраво я відчула це, коли була вагітна. Так сталось, що за кілька місяців до пологів моя близька подруга з Вінниці також народила дитину. Не буду описувати подробиці, але її досвід був не дуже приємним, більш того, після декількох днів у пологовому будинку вона сказала, що більше ніколи не хоче проходити через це знову. Тобто вона не збирається більше народжувати дітей. Коли ж прийшов мій час, я дуже переймалась и зовсім не уявляла, що на мене чекає. Проте я навіть уявити собі не могла, як ставлення до породіллі відрізняється у Канаді від того, до чого ми звикли в Україні. Я відчувала себе королевою, божеством, небесним створінням, що дає життя БогоЛюдині, що врятує Землю від темних сил. І справа не в окремій білосніжній палаті с джакузі та масажистом, а у відношенні людей — акушерок, медсестер, лікарів та звичайних робітників, що приносили іжу та змінювали постільну білізну. Народивши одну дитину, через кілька років я повернулась за ще однією.

Потрет сучасної канадійки у трьох словах:

Доброзичлива, незалежна, феміністка.

Нові тенденції, які впливають на якість життя жінок у Канаді:

Мені дуже імпонує, що у Канаді роль батька набагато більш значима, ніж на пострадянському просторі. У Канаді можна зустріти татусів на дитячих майданчиках, що бігають за своїми маленькими дітьми, годують їх чи змінюють памперси. Більш того, у мене є декілька знайомих сімей, які вирішили, що жінка буде працювати, а батько піде у декретну відпустку. Такий розподіл ролей сприймається цілком нормально, не викликаючи глузувань.

Розмовляла Тетяна Касьян. Фото: з особистих архівів героїнь інтерв’ю

— Читайте також: WoMo Abroad: Три казахстанки о женских стартапах, участливых работодателях и стрельбе из лука