WoMo-знахідка: «Навчалочка» для дошкільнят

Цікава та грунтовна підготовка до школи

17.08.2018

Коли у родині підростає дитина неодмінно виникає питання, чи достатньо дорослі приділяють увагу її розвитку. Чого насправді потребує малеча для різнобічного та гармонійного інтелектуального росту, адже дитина активно росте фізично, з кожним роком набуваючи нових можливостей формувати більше навичок? Допомогти батькам підготувати дитину до школи допоможе спеціальна книжка ТМ «АРТ» від  видавництва «Ранок».

Що це

Бажання пізнавати й пробувати нове – найкраща риса дошкільника. У більш старшому віці дитина продовжує бути допитливою але вже у тих сферах, що нею обрані як цікаві. Малюк цікавиться усім, що навколо нього. Дошкільник експериментує з усім, чим дозволять. Школяр пробує застосовувати. Ось у цьому і поєднуються три кити росту. Саме на них орієнтується збірник розвивальних завдань «Навчалочка», яку випущено у декількох варіантах для різних вікових категорій: 2 — 3 роки, 3 — 4 роки, 4 — 5 років, 5 — 6 років.

Як це працює

Розповісти докладніше про книгу та порадити, як із нею працювати, ми попросили Наталію Коваль.

Наталія Коваль, директор департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок», засновниця ТМ «Активний Розвиток Талантів» 

У будь-якій підготовці найважливіше — ефективно витратити час. «Навчалочка» про це подбала. Ми зміксували заняття з напрямків. З одного боку утворився ефект сюрпризу – дитина не знає, які завдання будуть наступними. З іншого – сформувалося різноманіття. Отже, дитина навчиться сприймати і засвоювати інформацію наступним чином:

  • від загального поняття до конкретного;
  • від звичного способу виконання до креативного;
  • з чергуванням написання чи малювання, говоріння, конструювання;
  • з урахуванням вже вивченого у цьому ж збірнику, з поступовим ускладненням.

Щодо видів діяльності у збірнику, їх намагалися зробити на будь-які смаки. Через це в останньому виданні додалися наліпки, вирізання та наклеювання, складання з паперу, ліплення, малювання. Перевага в тому, що іноді це окремі види діяльності, а іноді це способи виконання вправ. Наприклад, за допомогою зафарбування кружечка певним кольором знаходиться правильна відповідь. Творче заняття — коли за допомогою зафарбовування створюється малюнок. А з додаванням наліпки – завершена композиція. Або методом аплікації із частин складаємо ціле. Утворюється зображення природного середовища пустелі. Чи так: за допомогою конструювання складаємо кубик. Потім використовуємо у грі для розвитку мовлення, переказуючи відомі народні казки.

Кілька корисних порад

1. Якщо ви вважаєте, що цей збірник надто простий для вашої дитини, можете перескочити на іншу вікову категорію.

2. Не хвилюйтеся через те, що дитина не може впоратися з усіма завданнями, — це абсолютно нормально. Зупиняйтесь на тих вправах, які дитина зацікавлено виконує. З більш складними впораєтеся потім, як завершите збірник.

3. Навіть якщо дитині дуже цікаво, не виконуйте більше 3-4 вправ за один раз. Інформація має добре засвоїтися і мозку потрібен час, щоб зафіксувати нове вміння свідомо.

4. Як завершите «Навчалочку» і позначте своє досягнення на сходинках успіху у кінці збірника, збережіть книгу. Використовуйте її як демонстрацію успіхів і досягнень дитині та як пригадування базових знань.

  • Де придбати: ranok.com.ua
  • Ціна: 75 грн
— Читайте також: Від навчання до звички: Як привчити дитину до самостійного читання