WoMo-знахідка: Online-підтримка безплідних пар

Анонімні консультації репродуктологів

04.02.2019

В Україні запустили лінію підтримки для пар, які стикнулися із проблемою безпліддя. Тепер в режимі онлайн можна проконсультуватися із фахівцями-репродуктологами й при цьому зберегти свою анонімність.

Що це?

З проблемою безпліддя стикається 9% населення планети та кожна 5-та пара в Україні. Загострює проблему й те, що близько 40 % українців соромляться навіть говорити про безпліддя. І багато з них за відповідями на свої питання відправляється  в простори Інтернет на різноманітні форуми та у соцмережі. Звісно ж, такі консультації не завжди дають корисні поради, а часто й навпаки лише шкодять.

Тож враховуючи небажання українців відкрито говорити про проблему та їх потребу в кваліфікованих відповідях на хвилюючі питання, організатори проекту «Почути «Мамо!» об’єднали лікарів-репродуктологів з усієї країни та створили можливість консультації у спеціаліста в режимі онлайн.

Як це працює?

Сьогодні діагноз «безпліддя» не є вироком, бо при фаховій діагностиці, лікуванні та застосуванні сучасних репродуктивних технологій пара може народити дитину. Автори проекту запевняють, що користувачів ресурсу консультуватимуть лікарі вищої категорії, кандидати і доктори медичних наук, що працюють у провідних спеціалізованих клініках України. Всі лікарі є дійсними членами Української асоціації репродуктивної медицини та Європейського товариства репродукції людини та ембріології. Для цього потрібно просто зайти на сайт проекту «Почути «Мамо!»  та вписати своє питання у форму. Відповідь має надійти на електронну пошту протягом кількох днів.

Також ініціатори проекту розробили перший в Україні онлайн-тест для виявлення труднощів з якими стикаються безплідні пари. В результаті жінки й чоловіки не лише дізнаються, як збільшити шанси мати дитину, маючи складнощі із зачаттям, але й отримають поради, як говорити про це з рідними та близькими.

Коментар експерта

Валерій Зукін, кандидат медичних наук, спеціаліст-репродуктолог: «Онлайн-підтримка є доповненням до повноцінної консультації у лікаря. Індивідуальна схема лікування може бути призначена лише після ретельного вивчення анамнезу, результатів попередніх аналізів, а також за необхідності повторної діагностики в спеціалізованій репродуктивній клініці. Разом з тим, для багатьох найскладніше – зробити перший крок, переступити поріг клініки та звернутися за допомогою. Вагаючись та не наважуючись звернутися до лікаря, українці втрачають дорогоцінний час, а з ним – і шанси народити бажану дитину».

  • Сайт: pochutymamo.com.ua

Фото: Таня Клименко

— Читайте також: Не бійтеся: Що важливо знати жінкам про ЕКЗ