Закрийте двері, розплющіть очі: 10 містичних книжок

Атмосферно... і моторошно

30.10.2017

Якщо ви стомилися від виваженості детективів та ліричності романів, пропонуємо добірку містичних, потойбічних, ірраціональних та атмосферних книжок.

Таємнича історія Твін-Пікса

Марк Фрост, «Клуб сімейного дозвілля»

Що ми ще не знали про містечко Твін-Пікс? У цій книзі, написаній у жанрі дата-фікшену, ви знайдете безліч правдивих (вигаданих Марком Фростом, звісно) свідчень, репортажів, архівних довідок про ті дивні, тривожні, незбагненні речі, які відбувалися у Твін-Піксі не тільки за ті 25 років, відколи Лора Палмер пообіцяла Дейлу Куперу нову зустріч, але й в останні кількасот років. Тепер у нас є таке саме панорамне бачення захоплюючої історії з Червоним Вігвамом, що й у саміх творців містичного теле-шедевру.

Книга кладовища

Ніл Гейман, «КМ-Букс»

Справжнісінька хелоуінська зовсім не страшна (ну, майже) історія про хлопчика, якій темної-темної ночі потрапив у небезпеку і побіг темною-темною вулицею до темного-темного кладовища, де побачив привидів та вампіра. І вони стали його дбайливою ріднею, допомогли йому довідатись, хто був той таємничий Джек, через якого все життя перевернулося, та зрозуміти, як жити, ставши дорослим.

Ночь в одиноком октябре

Роджер Желязни, «Эксмо»

Роджер Желязни відомий, перш за все, як автор товстезних, але захоплюючих романів про принців Амбера. У книзі, яка вміщує їх всі десять — 1279 сторінок! А ось у романі про похмурий жовтень, який невблаганно котиться до чорної ночі перед Днем всіх святих, не так багато сторінок і зовсім немає лицарів та королів. Розповідає нам про битву за кордон між світами сторожовий пес Нюх. У битві цій зійдуться і ті, що бажають відкрити прохід до нашого світу для жорстоких старих богів, і ті, хто бажають його зачинити. Все це обрані люди, відомі персонажі свого часу, їх супроводжують тварини-улюбленці та помічники, як-от той пес Нюх. Цих обраних ви добре знаєте, це творці класичних готичних романів: Шеллі, Лавкрафт, Стокер та інші.

Два Сэма. Истории о призраках

Глен Хіршберг, «Азбука»

Десь на мілині біля Гавайських островів лежить викинутий штормом корабель, незареєстрований у жодному судоходстві світу. Він кличе одинокі душі на Берег розбитих кораблів. І нічого доброго на них там не чекає… Або так: чули коли-небудь про «Карнавал судді Дарка»? А про Дику охоту? Один університетський професор дізнався дещо більше про стару легенду, якою вже тільки дітей лякати. І стало йому від тієї розкритої таємниці так страшно, що легенда раптом перетворилась на реальність тут і зараз. Кілька відбірних оповідань про привідів, прокляття та інші жахіття від майстра жанру.

У лісі-лісі темному

Рут Веа, «Наш Формат» та #книголав

Роман «У лісі-лісі темному» одразу після публікації опинився у списках бестселерів таких видань, як The New York Times, The Sunday Times, USA Today, Los Angeles Times, а National Public Radio відмітило його як кращу книжку 2015 року. Коли скелети, ретельно заховані у шафах, вириваються на волю — чекай біди. Головна героїня, письменниця, несподівано отримує запрошення на вечірку шкільної подруги, яка влаштовує її у лісі, у такому гламурному скляному будиночку. З якої головна героїня виходить живою, але нічого не пам`ятає, крім того, що трапилось щось страшне.

Непрохані

Майкл Маршалл, «КМ-Букс»

Немає нічого моторошнішого, ніж зникла/мертва дівчинка, яка зв`язана з істотами темряви. В цій книжці вона теж є. Тут всі якось зв’язані з іншими персонажами: з вбитою родиною великого вченого, з головним героєм екс-поліцейським та починаючим письменником, з його дружиною, яка зникла. І на додачу ці темні сутності. Страх та й годі, але, ви впевнені, що кожна людина не має темного закутку у власній душі? А якщо зазирнути в себе поглибше?

Притулок

Меделін Ру, «Клуб сімейного дозвілля»

Всі ми добре знаємо, що відбувається з занадто допитливими дітлахами, які копирсаються у таємницях про таємні старі будівлі, секретні кімнати та давні легенди. Всі сили темряви починають полювати за ними. Як-от це було з Буратіно та його друзями, які всього лише хотіли відімкнути заборонене підземелля золотим ключиком. В цьому ж романі, який має два сіквели, підлітки дізнаються про те, що колись їх респектабельний коледж був притулком для душевнохворих, серед яких були і злочинці. Дізнавшись про це, діти стають центром хоррор-детективу 80-го рівня.

Холодний і теплий вітри/Відьомські двері/День повернення додому

Рей Бредбері, «Навчальна книга — Богдан»

От, власне, виявляється, що Рей Бредбері — не тільки чемпіон з книжок, які викликають почуття радості. В нього повно книг про нечисту силу і різні інші жахи. Але, все одно, коли-не-коли, але виникає симпатія до цих «нечистих». Є  у «Дні повернення додому» така мила сімейка Елліотів, як сімейка Адамсів, ну такі вони славні, ці монстри, що аж не страшно. Зате страшно у оповіданні «Банші»: дуже ірландський колорит, такий Хелоуін, коли, дійсно, треба щільно-щільно закрити двері і вікна, бо з банші — вісницею смерті, не жартують. І ще всілякого такого цікавого, примарного, блискуче написаного — аж на три збірки.

Фото: Брук Шейден

— Читайте также: Осіннє загострення: 10 книжок про глибокі почуття