Завтра_2037 у Львові: 10 думок талановитих підлітків

Розібрали на цитати

04.04.2018

У минулі вихідні у Львові відбулася всеукраїнська конференція для унікальних тінейджерів «Завтра_2037», у якій взяли участь талановиті підлітки зі Львова, Києва, Івано-Франківська. Про що говорили молоді винахідники, волонтери, активісти ви дізнаєтеся просто зараз.

Про гендерні стереотипи

«Так, я дівчинка! Але я стала бунтаркою, яка сказала, що дівчинка не повинна просто сидіти на кухні!Якщо вона хоче програмувати, у неї мають бути ці можливості. Дівчата можуть зробити дуже багато! Я вірю, що усе можливо у цьому житті!», — 17-річна Христина Сосяк, програмістка, авторка соціального проекту «ІТ-школа майбутнього».

Про відповідальність

«Беріть на себе відповідальність! Шукайте друзів, а не конкурентів!», — закликав підлітків до соціальної активності та підприємництва 17-річний екоактивіст Ілько Петрик.

Порада дорослим

«Не відкладайте на завтра те, що взагалі не хочете робити. Беріться за ті проекти, які вам приносять задоволення», — 16-річна Ліза Годовікова, винахідниця, авторка проекту Waste Manager.

Про гроші

«Гроші, якісь матеріальні речі — це мінливі цінності. Єдине, що завжди буде з тобою — це твоя голова», — 17-річна розробниця Настя Лівочка.

Про Україну

«Коли я вирушив на Схід України, я бачив будинки, які можна було складати у пазлики. Я бачив в очах людей минуле… Я мрію, щоб в нашій країні настав мир», — 13-річний Артем Харченко, волонтер, автор пісень, співак.

Про досягнення цілей

«Помічають кращих! Тому весь час потрібно працювати над собою. Ніхто просто так вам грошей не дасть на стартап. Потрібно говорити про себе і свою ідею постійно і креативно, особливо в соцмережах», — Ліза Годовікова.

Про нетворкінг

«Не бійтеся розповідати про свій проект іншим людям. Адже ви розповідаєте тільки «обгортку», а деталі та бачення — це ж тільки ваше, і ніхто його не вкраде. Зате ви зможете знайти однодумців, які, можливо, підтримають вас», — 15-річний Дмитро Лопушанський, розробник стартап-ідеї для застосунку Under Control та соцмережі Tagbe.

Про факапи

«Всі наші досвіди — це не лише успіхи. Бувають факапи, але треба пам’ятати, що фейли — це навіть кращий мотиватор, ніж успіх», — Христина Сосяк.

Про освіту

«Самоосвіта — це те, що дозволило мені вивчити фізику та програмування. Без бажання навчатись я сьогодні не стояв би на цій сцені», — 15-річний Міша Миколишин, інженер-розробник.

Про те як робити своє діло, коли усе падає з рук

«Головне — не дозволяйте переживати своїй мамі!», — 16-річна програмістка Софія Петришин та 17-річний програміст-розробник Володимир Андрюшко.

Ми дякуємо усім, хто підтримав нас і допоміг нам зробити конференцію у місті Лева: співорганізатору ГО «Післязавтра», генеральному партнеру «Фонд родини Загорій», партнерам !FESTrepublic, партнеру майбутнього Comfy, бьюті-партнеру Eva, «Ощадбанк», Mastercard, ТМ «Моршинська», Scope, навчально-методичному центру освіти м. Львова, УМСа Львів, Lviv Mini Maker Faire, «Видавництво старого лева», Tech Startup School, Applied Sciences Faculty, UCU, Ecobot, L.S.D., Mini Boss business school, Logos kids academyа, а також інформаційним партнерам — «Діти в місті. Львів», Радіо 412.

Фото: ekonomika+

— Читайте також: Інформативно: 8 мультиків про аутизм

Новини партнерів