100 картин Марії Примаченко допоможуть відреставрувати литовські майстри

10.06.2024

Майстри литовського Центру реставрації музейних цінностей Пранаса Гудинаса допоможуть Україні відреставрувати 100 картин Марії Примаченко. Про це повідомляє Міністерство культури.

Литовський Центр є основною базою навчання реставраторів художніх цінностей, зокрема картин та гобеленів. У ньому проводять майстер-класи, семінари та лекції, пов’язані зі збереженням та доглядом за музейними колекціями. Литовські фахівці вже дослідили та відреставрували понад 50 картин та 1000 графічних робіт з українських музеїв. Найближчим часом очікуються ще 600 робіт.

реставрація

Фото: mcip.gov.ua

Нині на реставрацію планують відправити полотна Марії Примаченко з державної частини Музейного фонду України з фондів комунальної установи «Запорізький обласний художній музей» Запорізької обласної ради. Зараз на реставрації картини з музею Ханенків. Крім того, майстри відновлюють український килим з Маріуполя.

реставраційний центр

Фото: mcip.gov.ua

Литовські реставратори співпрацюють із Центром імені митрополита Андрея Шептицького та навчають реставрації українських спеціалістів. Раніше у Центрі вже пройшли стажування девʼять співробітників Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Читайте також: Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою «Національна легенда України»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram