114 показів у 11 областях та Києві: восьмий вікенд Національного туру «Кіно заради Перемоги!»

Загалом за період туру з 6 серпня до 25 вересня відбулося 309 кінопоказів у 13 областях України та Києві

Із 19 до 25 вересня в межах Національного туру «Кіно заради Перемоги!» відбулося 114 кінопоказів у 11 областях України та місті Києві: Житомирській, Рівненській, Харківській, Закарпатській, Чернівецькій, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Київській та Вінницькій.

Про це пише Держагентство з питань кіно.

З 22 вересня до туру приєдналася мережа кінотеатрів «Київкінофільм» (7 кінотеатрів). Один з перших показів в мережі відбувся у київському кінотеатрі «Ліра», на котрому команда стрічки презентувала місцевій громаді своє нове кіно “Вітер зі Сходу”. Серед групи творців були присутні Ада Роговцева, режисерка-постановниця Катерина Степанкова, продюсер Богдан Жданов, актор Олександр Кришталь, сценаристка Віолета Кіртока, художник-реквізитор Сложинський Ярослав, військовий консультант Богдан Максименко та режисер монтажу Михайло Кравченко.

В межах туру у Київській області 25 вересня відбувся допрем’єрний показ фільму Володимира Харченка-Куликовського «Обмін». Це військова драма про історію двох сімей, стосунки батьків та дітей на тлі російського вторгнення в Україну.

У Броварах Київської області на базі культурно-інноваційної платформи «ТепЛиця» відбулися покази кінокартин “Бобот та енергія Всесвіту” та “Гірська жінка: На війні”. На Закарпатті у Берегово показали стрічку “Іван Сила”, а на Франківщині у Коломиї — “Безславні кріпаки”, “Гуцулка Ксеня”, “Мої думки тихі”,  “Пекельна Хоругва або Різдво Козацьке”.

У Запоріжжі відбулися покази фільмів “Сторожова Застава” та “Викрадена принцеса”. У Вінницькій області переселенці та місцеві громади дивилася стрічки “Пригоди козаков”, “Віктор робот”, “Міф”, “Фокстер і Макс”, “Атлантида”, “Пригоди S Миколая”, “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”, “Викрадена Принцеса”, “Черкаси”, “Микита Кожум’яка”, “Безславні кріпаки”, “Додому”, “Кіборги”, “Шляхетні волоцюги”, “Чужа молитва”, “Бобот та енергія Всесвіту”, “11 дітей з Моршина”, “Віддана”, “Східняк”, “Атлантида”, “Захар Беркут”, а також “Сторожова Застава”.

У Харківській області продемонстрували фільми “Захар Беркут”, “11 дітей з Моршина”. У Харкові в «Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва» глядачі побачили добірку короткометражних фільмів проєкту «Дивись українське!» та фестивалю «Кінобукет».

У Львівській області показали місцевим жителям та внутрішньо переміщеним особам фільми “Сторожова Застава”, а також “Заборонений” та “Викрадена принцеса”.

У Черкаській області відбулися покази для місцевих громад та ВПО таких стрічок, як “Черкаси”, “Мати Апостолів” та “Атлантида”.

У Рівненській області переселенці та представники місцевих громад переглянули фільми “Фокстер і Макс” та “Микита Кожум’яка”.

У місті Житомир українські військові подивилися фільм “Мої думки тихі”. Також в Житомирі ВПО та громади мали змогу переглянути стрічку “Віктор робот”, а в Житомирській області ВПО та місцеві громади відвідали показ фільмів “11 дітей з Моршина”, “Віктор Робот” та “Микита Кожум’яка”.

Кінопокази сьомого вікенду Національного туру «Кіно заради Перемоги!» проведено Асоціацією «Дивись українське!» та координаторами туру від обласних військових адміністрацій, Вінницького обласного центру культури «Щедрик», Іванівського сільського будинку культури, Гущинецького сільського будинку культури, «Центру культури та творчості» в стм. Новогуйвинське, Комунального Закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» у місті Харків, «Центру культури та дозвілля Тульчинської міської ради», «Мурованокуриловецького Центру культури і дозвілля» Мурованокуриловецької селищної ради та інших.

Національний тур «Кіно заради Перемоги!» реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» за підтримки фонду «МХП-Громаді» та компанії «Делойт» в Україні, за сприяння компанії «Вавілон», ГО «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.