18 років тюрми за зґвалтування та вбивство: У Румунії проходять масові акції на підтримку жертв педофіла

Суспільство вимагає довічного ув'язнення ґвалтівника

У минулу суботу, 03 серпня 2019 року, протестуючі у Бухаресті пройшли маршем від Палацу Вікторії до Площі Революції, де запалили свічки біля будівлі МВС. Люди вийшли на акцію протесту після того, як стало відомо, що 65-річний ґвалтівник та педофіл із міста Каракал отримає всього 18 років ув’язнення за свої злочини. Про це повідомляє Reuters.

Також румунське суспільство осудило діяльність поліції, яка не надто поспішала розслідувати справу зниклої 15-річної  Олександри Мачешану. Дівчину було викрадено 24 липня 2019 року, коли вона поверталася додому автостопом з сусіднього міста Каракал. Чоловік, який згодився підвезти Олександру, насильно утримував її, бив та ґвалтував, але постраждалій вдалося тричі (!) дозвонитися до поліції та повідомити про це. Однак поліцейські почали діяти лише 19 годин потому, посилаючись на те, що їм було важко простежити звідки телефонувала дівчина, але потім вони, нарешті, визначили будинок, в якому, на їхню думку, її утримували. І запізнилися, бо Олександру було вбито.

Під час обшуку правоохоронці виявили людські останки і ювелірні вироби. Детективи підозрюють, що останки належать Олександрі Мачешану та 18-річній дівчині, яка була оголошена зниклою безвісти в квітні цього року.

03 серпня 2019 року підозрюваний Георге Дінка, 65-річний механік із Каракала, був затриманий строком на 30 днів у очікуванні кримінального розслідування.

З огляду на прецеденти, коли педофіли та насильники, визнані винними румунськими судами, були засуджені до 7 років та до 12 років відповідно, то згідно з румунським законодавством, у разі смерті жертви злочинець може отримати до 18 років ув’язнення. Цей факт викликав широке обурення в Румунії, де в суботу тисячі людей пройшли маршем протесту проти повільної реакції влади.

08 серпня прем’єр-міністр Віоріка Данчіла заявила, що уряд затвердить надзвичайний указ, який передбачає довічне ув’язнення за зґвалтування і педофілію.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: 30% міленіалів почуваються самотніми