23-25 грудня: у Києві на Різдво підсвітять будівлі та пам’ятники

23.12.2022

Відомий швейцарський художник зі світла Геррі Хофштеттер на Різдво підсвічуватиме будівлі та пам’ятники для мешканців та гостей Києва. Зображення з проєкцій транслюватимуть у прямому ефірі, і у такий спосіб вони потраплять на фронт до солдатів в окопах, а також до будинків і сховищ людей. Про це повідомляє пресслужба Мінкульту.

Арт-проєкт реалізують у співпраці з урядом України та за підтримки посольства Швейцарії в Україні,

Цим освітленням я хочу принести українцям надію та трохи Різдва. Я хочу показати світу тихим, але просвітницьким способом, що на Різдво ми повинні думати про всіх людей, які не можуть святкувати у теплих кімнатах. Оскільки ми з моєю командою відмовляємося від проведення Різдва з нашими родинами та друзями, то цим ми хочемо продемонструвати солідарність і сподіваємося, що наш внесок буде надією для українців і маяком світла для всіх інших людей на цій планеті”, — каже Геррі Хофштеттер.

Ідея майстра має назву “Різдвяне світло надії”. Художник разом із невеликою командою з чотирьох осіб здійснить світло-мистецький тур Києвом 23, 24 і 25 грудня з 16:00 до 22:00.

Світлова феєрія триватиме не довше 15 хвилин на кожній будівлі. Маршрут туру не розголошують. Споруди обирають у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та містом Києвом.

Зображення створюватимуть під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуть на платформі Opensea NFT за керівництва Геррі Хофштеттера.