24 лютого відбудеться показ стрічки «Лариса Кадочникова. Війна»

24 лютого у Будинку кіно відбудеться показ документальної стрічки «Лариса Кадочникова. Війна», творча зустріч з акторкою та режисером. Про це повідомляє сайт Держкіно.

Режисер Дмитро Томашпольський знімав власним коштом у лютому та березні 2022 року, коли дозвіл на фільмування у Києві отримати було неможливо. За сюжетом, під час облоги Києва Лариса Кадочникова відмовилась евакуюватися. Разом з іншими киянами акторка стала свідком формування нової реальності, в якій поєдналися минуле, сучасне і майбутнє, спогади, роздуми, мрії.

Фільм чудово передає розгубленість, відчуття безпорадності та водночас є своєрідною пам’яткою душевної стійкості киян. При цьому картина пронизана гумором не меншою мірою, ніж інші твори Томашпольського.

Фільм повною мірою розкриває комедійний дар провідного українського кінознавця Сергія Тримбача, а чаювання на кухні у легендарного культуролога Вадима Скуратовського можна віднести до найсмішніших сцен у кіно за цей рік. У фільмі взяли участь також музикант Олег Фагот Михайлюта, мистецтвознавець та колекціонер та меценат Олександр Брей. Представить стрічку видатна актриса Лариса Кадочникова, яка стала головною героїнею фільму.

Лариса Кадочникова — акторка театру і кіно, лауреатка Державної премії України імені Тараса Шевченка (1991), народна артистка України (1992), членкиня Національної Спілки кінематографістів України. Сучасниця Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Івана Миколайчука, імена яких пов’язують з українською школою поетичного кіно.

Провідною для неї стала роль Марічки у фільмі «Тіні забутих предків». Також знімалася у таких знакових кінострічках, як «Білий птах з чорною ознакою», «Криниця для спраглих» та багатьох інших. Працює у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки. У 2013 році Дмитро Томашпольський зняв фільм «Лариса Кадочникова. Автопортрет».

Частина коштів піде на квадрокоптер DJI Matrice 30T та оптичний приціл Leupold Mark 5HD для військової частини АО222, яка тримає оборону на Донецькому напрямку.