5 фільмів, де акторки грають зі своїми дітьми

01.06.2024

Світ кіно зачаровує глядачів захопливими історіями, яскравими персонажами та емоціями, що вирують. А коли на екрані з’являються не просто талановиті актори, а й члени однієї сім’ї, це робить атмосферу фільму ще цікавішою. Спеціально до Міжнародного дня захисту дітей згадуємо найяскравіші поєднання батьків і дітей у кіно.

Кохання по-дорослому / This Is 40, США, 2012

Леслі Манн + Мод та Айріс Апатоу

Колишня модель Леслі Манн довгий час грала у другорядних стрічках, поки не вийшла заміж за режисера Джадда Апатоу. Цей шлюб став для неї поворотним моментом не тільки в особистому житті, а й у кар’єрі. Чоловік запросив недооцінену критиками дружину на досить помітну роль у свою комедію «Трішки вагітна» (2007), після якої про Леслі дізнався весь світ. Також Апатоу дав путівку в життя двом дочкам пари: старшій Мод і молодшій Айріс. Дівчата, яким на той момент було 10 і 5 років, зобразили дітей героїні своєї матері. Потім ця трійця блондинок з’явилася в трагікомедії «Приколісти» (2009) і в спін-оффі «Трішки вагітна» — стрічці «Кохання по-дорослому» (2012).

Рікі та Спалах / Ricki and the Flash, США, 2015

Меріл Стріп + Мемі та Грейс Гаммер

У легендарної акторки та її чоловіка скульптора Дона Гаммера четверо дітей, але тільки дві доньки пішли по стопах своєї матері. Обидві дівчинки дебютували в кіно в ранньому віці, з’явившись в епізодах фільмів, де грала Стріп. Старша Мемі почала кар’єру у стрічці «Ревнощі» (1986) — трирічна дівчинка зіграла доньку героїні своєї матері. А семирічна Грейс вперше з’явилася на екранах в епізоді мелодрами «Дім духів» (1993). Відтоді молодша з доньок-актрис більше не брала участі з мамою в одних проєктах, а ось Мемі вже двічі зустрічалася з матір’ю на знімальному майданчику. Першого разу це була мелодрама «Вечір» (2007), де донька зображала героїню своєї матері в молодості, а вдруге — трагікомедія «Рікі і Флеш» (2015), де Гаммер, як і на самому початку своєї кар’єри, зіграла доньку персонажа Меріл Стріп.

С’юзен Сарандон + Єва Амуррі

Старша дочка Сарандон від італійського режисера Франко Амуррі голосно заявила про себе як про актрису ще в 9 років, зігравши героїню своєї матері в юному віці в драмі «Мрець іде» (1995). Через кілька років Єва з’явилася в комедії «Сестри Бенгер» (2002), де зіграла дочку персонажа Сьюзен Сарандон. А в комедії «Тато-досвидос» (2012) мати і дочка згадали минуле, повторивши досвід дебютної стрічки — тут Амуррі знову зіграла героїню своєї матері в молодості.

Жінка без правил / Crazy in Alabama, США, 1999

Мелані Гріффіт + Дакота Джонсон і Стелла Бандерас

Обравши професію актриси, Дакота Джонсон свідомо не стала користуватися ім’ям своєї знаменитої матері, залишивши прізвище батька, актора Дона Джонсона — вона хотіла пройти свій власний шлях. І сьогодні слава Дакоти цілком може зрівнятися з популярністю Мелані в роки її розквіту. Але все одно своєю успішною кар’єрою Джонсон зобов’язана саме своїй мамі, адже дебютувала вона в одному проєкті з Гріффіт. У сатиричній комедії «Жінка без правил» (1999) 10-річна Дакота зіграла дочку героїні своєї матері. У цій же стрічці з’явилася і її молодша зведена сестра Стелла Бандерас, дочка актора Антоніо Бандераса. На той момент Стеллі було лише три роки, і вона також зображувала спадкоємицю персонажа своєї мами-актриси. До речі, режисером стрічки виступив сам Антоніо, тож у проєкті була зайнята майже вся творча сім’я Мелані — за винятком її старшого сина Олександра.

Зразковий самець / Zoolander, Німеччина, 2001

Енн Міра + Бен Стіллер

Мама знаменитого Бена Стіллера свого часу була відомою комічною акторкою, але у 1980-х її слава почала вщухати. Однак тут на радість батькам почала набирати обертів кар’єра їхнього сина, який заявив про себе одночасно і як режисер, і як актор, і як продюсер. Тож з 1990-х Енн Міра знов опинилася при ділі, з’являючись у різних проєктах сина. Найяскравішою ілюстрацією любові Стіллера-молодшого до своїх родичів стала комедія «Зразковий самець» (2001). Тут на спільному майданчику з Беном з’являється не тільки його мати, а й його батько, комік Джеррі Стіллер, дружина Крістін Тейлор, старша сестра Емі Стіллер і навіть його шурин Мітч Вінстон. Кілька років тому Енн Міра померла, але її знаменитий син постарався, щоб до останнього 85-річна акторка почувалася потрібною.