5 книг про відновлення контролю над власними емоціями

Підбірка дієвих порад від кваліфікованих експертів для емоційного відновлення

13.11.2021

Пригнічувати емоції звикли чимало людей, оскільки скерувати свою енергію правильно не завжди виходить. Для розуміння власних емоційних коливань та шляхів їх вирішення варто орієнтуватися в причинах виникнення таких почуттів. Добірка книг від видавництва «Наш формат», запропонована нами, є джерелом цієї інформації. Тут ви знайдете дієві поради від кваліфікованих експертів для емоційного відновлення.

Їжа для ментального здоров’я. Як харчуватися, щоб жити без стресу, депресії, тривожності

Ума Найду

Зазвичай багато сумлінних людей розмірковують про вплив їжі лише на серце, довкілля, розмір талії і мало хто розуміє взаємозв’язок харчування з мозком. Шлях до ментально здорового життя лежить через шлунок і кишківник переконує Ума Найду, яка є психіатринею-дієтологинею Гарвардської медичної школи.

Який зв’язок між їжею і настроєм? Як вплинути на негативні емоції шляхом раціонального харчування? Ума Найду аналізує найсучасніші дослідження і пропонує раціони з детальними рецептами, щоб позбутися різних ментальних проблем від звичайної втоми до серйозних розладів нервової системи.

“Вживання нездорової обробленої їжі на зразок кондитерських виробів і газованих напоїв із великим вмістом рафінованого доданого цукру наповнює мозок занадто великою кількістю глюкози. Цей “прилив цукру” може спровокувати запалення мозку і зрештою призвести до депресії”.

 

37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи

Ольга Корнюшина

Буддизм як релігія чи буддизм як спосіб позбавлення від напруги у бентежні часи? В цій книзі ви знайдете другий варіант буддійської тематики. Якщо ви чіпляєтесь за минуле, гостро реагуєте на плітки, переживаєте втрату та непрості часи свого життя, то буддійська практика спроможна змінити ваш стан на краще.

Усвідомлюйте непостійність, будьте вдячними, приймайте минуле як факт і зосереджуйтесь на теперішньому — деякі з порад авторки. Кожен з 37 кроків від Ольги Корнюшиної наповнений буддійською мудрістю, підкріплений історіями із власного досвіду та паралелями зі сфер психології, самодопомоги та нейронаук. 

“Важливо розуміти, що на будь-яку подію впливає, окрім нас самих, іще незбагненна кількість факторів, які ми не можемо повністю контролювати. Але можемо свідоміше та уважніше ставитися до того, що залежить від нас”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підбірка книг про фемінізм від Ольги Руднєвої

101 спосіб впоратися з тривогою, страхом і панічними атаками

Таня Пітерсон

В цій книзі на вас чекають практичні вправи, щоб знайти спокій і звільнитися від страхів, фобій, панічних атак і сильних переживань.  101 спосіб змінити свій емоційний стан на краще від Тані Пітерсон звільнить вас від тенет тривоги.

Дружба, романтичні стосунки, відносини між батьками і дітьми, з колегами та знайомими — це наше повсякденне життя. Звичайно виникають проблеми, але якщо це головний фокус — ми значно більше тривожимось і переживаємо через них. Тому тільки від нас залежить в якому напрямку ці стосунки будуть розвиватися. Одна з порад авторки: знайти в стосунках щось маленьке, чому можна радіти щодня.

“Коли тривога запитує: «А якщо?..», поверніть контроль над думками — самі подумайте над варіантами та відповідайте сміливо. Уявіть, якими яскравими кольорами, вільними від тривоги, ви розмалюєте своє полотно”.

 

Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях

Марк Лівін, Ілля Полудьонний

 

Радянське виховання було побудоване на почутті провини і обов’язку перед батьками, бабусями, дідусями, тобто дорослими людьми. Ця манера виховання передається із покоління в покоління. Ми без домовленостей “винні” батькам, друзям, колегам чи навіть державі. Паралельно з провиною перетинається сором за невиконані умовні обов’язки. А чи варто жити саме так? 

Марк Лівін та Ілля Полудьонний на власних історіях простими словами розкривають істину походження таких емоцій як сором, злість, заздрість, тривога і страх, образа, гординя, ревнощі тощо. Кожен з 20 розділів присвячується окремому почуттю. Цінними в цій книзі також є ефективні вправи для пропрацювання, щоб розібратись у собі і жити вільно.

“Тривожна розмова —  ідіть і говоріть. Страшно щось робити —  ідіть і робіть. Боїтеся публічних виступів —  виступайте. Але виконуйте все це максимально усвідомлено. Єдина вправа, яка прокачує зниження тривоги й паралельно розвиває, — рухатися назустріч. Якоюсь мірою це як розвідка території: якщо уважно роздивитися місце, у якому перебуваєте, рівень напруги зменшиться”.

 

Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності

Ліз Фослейн, Моллі Вест Даффі

Чи властиво вам проявляти власні емоції на роботі? Значущі емоції від успішного звіту та підвищення зарплати зазвичай майже не приховуються, в той час, як злість на колегу, що не прибрав за собою, чи заздрість проявляються не завжди. Та чи варто стримувати все в собі? Авторки книги запевняють: успішні команди народжуються лише там, де є психологічна безпека і емоційний баланс. Тож виходить, що давати волю почуттям на роботі навіть корисно.

Ліз Фослейн та Моллі Вест Даффі експертки з розвитку компаній. Авторки запевняють, що ігноруючи емоції на роботі, ми ризикуємо припуститися багатьох помилок. Ці слова підкріплені прикладами та різноманітними дослідженнями. Ви нарешті зможете правильно спрямовувати емоції на роботі, створити комфортне робоче місце та полюбити понеділок.

“Припускаємо, що ви чули про емоційний інтелект (EQ) — здатність розпізнавати і розуміти те, як почуваєтесь ви самі й довколишні. Та справжні досягнення на роботі вимагають ступити на крок далі від емоційного інтелекту: ви маєте бути розумно емоційними. Це означає, що передання ваших почуттів має відповідати конкретній ситуації. Для цього потрібно вільно володіти емоціями — продуктивно помічати емоцію та знати, як і коли перетворити відчуття на здорову дію”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що почитати восени-2021