Літо – період відпочинку, коли у багатьох з нас з’являється час почитати. Втім, як витратити його на дійсно добрі книжки? Свої поради з цього приводу дає засновниця празького книжкового клубу – Каріна Армлос.
Спеціально для WOMO вона зробила добірку книг українських авторів, що читались на зустрічах книголюбів та мають розслаблюючий, ескапістський чи просто літній вайб.
“Над чорним морем” Іван Нечуй-Левицький

Одеса – російськомовне місто? А от і ні! Роман спростовує цей міф, демонструючи, що у 19 столітті в Одесі було чимало української, а самі українці постають не стереотипними селянами робітниками, але прошарком інтелігенції. Українські панянки захоплюються космополітичними ідеями та правами жінок, компанії молоді їздять на вилазки і пікніки до моря, а серед мешканців міста можна зустріти греків, молдован та представників інших народів, що живуть на узбережжі. Якщо ви хочете зануритись в атмосферу Одеси 19 століття, просякнутої літнім відпочинковим вайбом та покращити знання української класики – цей роман призначений для вас.
“Добрі новини з аральського моря” Ірена Карпа

Хто краще опише Париж як не авторка, що постійно там мешкає? Чотирьох різнопланових героїнь Ірени Карпи об’єднує українське походження, секрети з минулого, а також, бажання звільнитися від них, розпочавши нове життя. Якщо хочете втекти від буденності у світ пригод, фешену та інтриг в антуражі неповторного Парижу – обирайте цей роман.
“Острів білої сови” Марія Гримич

На початку може здатись, що це містичний детектив, втім, на ділі – історія про усамітнену спільноту на острові. У романі ми дивимось на мешканців провінційного містечка очима українки, що переїхала в Канаду. Бувши містянкою, вона потроху призвичаюється до провінційного життя,а статус дружини лікаря викликає у місцевих шанобливе, хоча й відсторонене ставлення. Якщо ви хочете ескапізму з нотками інтровертності та цікавитесь особливостями соціальної поведінки закритих спільнот – обирайте цей роман.
“Андрій Лаговськй” Агатанел Кримський

Агатанел Кримський – не лише видатний вчений, але й один з перших авторів в українській літературі, що підіймає тему нетрадиційної сексуальності. Його альтер его, Андрій Лаговський, болісно переживає нерозуміння своїх ідеалів з боку неграмотної матері, а також, є класичним прикладом особи з пригніченими сексуальними бажаннями. Низка критиків вбачають у науковій продуктивності героя ні що інше, як сублімацію забороненого сексуального потягу, а в атмосфері чоловічої дружби – гомоеротичні аспекти. Чи дійсно це так? Прочитайте аби переконатись особисто!
“Дім на горі” Валерій Шевчук

Події роману відбуваються у «домі на горі» – магічному просторі де мешкає жіноча родина. За звичаєм кожна його мешканка має пройти магічний обряд, де її намагається спокусити демонічний чоловік-чужинець. Якщо дівчина піддається спокусі, від зв’язку народжується хлопчик, приречений блукати все життя світом. Цей роман вартий прочитання хоча б через надзвичайну якість текстів Шевчука. Проза такого художнього рівня рідко зустрічається в наш час та вимагає більшої уваги, ніж та, якою наразі користується автор.