Сьогодні відзначається Міжнародний день дитячої книги. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo ми підготували добірку з найцікавіших пізнавальних книжок від українських видавців.
Книга Розумників. Клімат та погода
Розі Купер
Книжок про природні явища багато, але не у всіх з них є справжній практикум юного науковця, який дозволить читачам застосувати нові знання у цікавих експериментах. Ця книжка структуровано розповідає про клімат та погоду через безліч цікавих фактів та пригоди кумедних персонажів. Прочитавши її, дитина дізнається, чому йде дощ і дме вітер, як змінюються пори року та утворюються гази, а також чим клімат відрізняється від погоди. Разом з бабаком читач зможе створити шипучу бомбочку, виростити кольорову селеру, побачити рідку магію, розтопити солодощі в сонячній печі та зробити анемометр.
Земля, Вогонь, Вода, Вітер
Анна Сковронська
Унікальна серія книжок, відзначених міжнародними та польськими преміями. Особливістю цих книжок є фокус на проблемах екології. Цікаві факти про різні природні компоненти, представлені за допомогою майстерних ілюстрацій, вчать дитину критично мислити, шукати вирішення проблем довкілля, ставати частиною екологічно свідомого суспільства. Так, читач дізнається, як впливає на добробут та здоров’я людей недостатній догляд чи надмірна експлуатація ґрунту, на скільки ще вистачить питної води людству, що може зробити маленький бобер у боротьбі з пожежами, як побудовані сучасні вітроелектростанції та багато іншого.
Атлас загублених королівств
Емілі Хокінс
Книжка-квест по загублених місцях нашої планети: острів Хай-Бразиль, місто в пустелі Зерзура й навіть світ українського Великого Лугу — затоплених земель, що знову стали сушею. Мандруючи сторінками цієї книги, діти ознайомляться з міфологією давніх культур за допомогою таємничих зображень, легенд про стародавні міста, палаци, острови й континенти. Завдяки яскравим ілюстраціям та картам у книзі діти зможуть уявити, який вигляд мали ці таємничі втрачені королівства. Ця неймовірна книжка — номінант премії Edward Stanford Travel Writing Awards, яка відзначає найкращі книжки про подорожі.
Ловці світла: історії українських художників
Максим Дупешко, Христя Венгринюк, Євгенія Завалій
Українські митці — творці неповторної культури, яка розкриває нам і решті світу сутність національної ідеї та самобутність української душі. Ця книжка адресована і дорослим, і малим читачам, які прагнуть відкрити для себе життєвий шлях і творчість видатних українських митців: Іллі Рєпіна, Архипа Куїнджі, Миколи Пимоненка, Миколи Івасюка, Олександра Мурашка, Георгія Нарбута, Олександра Богомазова, Михайла Бойчука, Казимира Малевича, Катерини Білокур, Никифора Криницького, Тетяни Яблонської, Алли Горської, Марії Примаченко, Олександра Ройтбурда, Івана Марчука, Анатолія Криволапа. У книжці ви знайдете деякі їхні картини із вказівкою, в яких саме українських музеях ті зберігаються.
Мандрівка Островом добробуту. Як Кіра й Тео зрозуміли гроші
Гліб Буряк
Серед пізнавальних книжок не може бракувати й видання про фінансову грамотність для дітей. У цій книжці складні поняття доступно й цікаво розповідають персонажі Кіра й Тео. Як і всі діти, вони мріють про іграшки. Але для того, аби їх отримати, хочуть навчитися заробляти гроші, щоб купити собі омріяне. Діти мандрують Островом добробуту, на якому вчаться різним мудрощам отримання та примноження багатства. Але подорож змінює їх, розкриває особисті таланти, а нові знання дарують дітям нові мрії і рухають до нового шляху до щастя.