5 січня в ефірі телемарафону покажуть українську комедію «Мої думки тихі»

03.01.2023

5 січня о 21:00 в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» покажуть українську комедію «Мої думки тихі». Про це повідомив продюсер стрічки Дмитро Суханов. У кінотеатрах стрічка стала подією, протримавшись у прокаті сім тижнів поспіль, тому стане гідною окрасою передріздвяного вечора.

«Щоразу на зимові свята ми робимо приємні новорічні ритуали — щось традиційно родинне, що нагадує щасливі часи дитинства. І на телебаченні ми шукаємо кіно відповідного настрою — про щось важливе. Цьогоріч я шукатиму на новорічному телебаченні ті ж цінності у чомусь нашому, українському. Без радянської ностальгії. І Україна має таке кіно. “Мої думки тихі”, які покажуть у святковий період у телемарафоні, — це кіно про родину, стосунки близьких людей, маленьке новорічне диво і, головне, про нас самих. Ми всі зможемо посміятись і поплакати, не забуваючи, хто ми є насправді. Подивіться фільм усією сім’єю замість радянської ностальгії, замість “Іронії долі”. Було б чудово, якби це стало нашою новою новорічною традицією», — коментує продюсер фільму Дмитро Суханов.

Картина розповідає про молодого звукорежисера-фрилансера Вадима, який, зазнавши безліч невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання — записати голоси закарпатських тварин — може стати його шансом назавжди переїхати до Канади. Однак все виявляється набагато складніше, коли головною супутницею в новій роботі стає мама Вадима.

«Мої думки тихі» — повнометражний дебют Антоніо Лукіча. Вперше фільм показали у 2019 році в секції East of West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де «Мої думки тихі» отримали Спеціальну премію журі.

Українська прем’єра відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі, де робота Лукіча отримала приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська) та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський). Також режисер отримав нагороду Національної премії кінокритиків «Кіноколо» у категорії «Відкриття року», яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, а Ірма Вітовська була нагороджена за найкращу жіночу роль.

Картина посідає 20-ту сходинку у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно, створеному «Довженко-Центром».