7 корисних пси-звичок на кожен день від Олени Любченко

20.01.2024

Іноді мої клієнти, та й ви, шановне панство, хочете “чарівну пігулку”, аби тримати власне пси-здоров’я в балансі. Пігулки нема, втім…

Втім є речі — як-от чистка зубів чи вправи на прес – які, якщо робити їх щодня, роблять життя кращим. Ці навички добре “качають” ваші емоційні м’язи – отже, роблять вас якщо і не щасливішим в рази, то точно більш резильєнтним.

Нічого нового для тих, хто читає мене давно, але, по-перше, тут і новачків чимало, по-друге, про розумні речі можна і нагадати.

Вдячність

Що робимо: проговорюємо (продумуємо, прописуємо) 5 речей, ха які ми вдячні

Як це працює: регулярні практики вдячності вивільняють у кров серотонін і дофамін – гормони, які допомагають нам відчути приплив енергії, мотивацію, покращення настрою.

План

Що робимо: звечора або зранку прописуємо (я завжди за письмові вправи, а з планом це обов’язково писати!), про що зробимо сьогодні.

Як працює: план – це структура, нагадування, внесення порядку та відчуття контролю життя. Саме так ви себе і відчуваєте – корисним, наповненим, а ще і сильним. Контролювати життя – це те, що нам зараз дуже необхідно!

Активність

Що робимо: а все, що хочете. Можете проігнорувати ліфт або погуляти з собакою вдвічі довше, ніж зазвичай. Йога, сальса, джогінг – які ще знаєте слова?

Як працює: регулярні та помірні фізичні навантаження є профілактикою всього: від клінічної депресії до хвороб серця та деменції. Обирайте звичайні прогулянки за будь-якої погоди.

Ні

Що робимо: кажемо “ні”, коли Всесвіт (друг, Бог, сусід, чоловік, дитина, мама) пропонує нам щось, чого ми не хочемо.

Як працює: надає віри в себе, встановлює кордони дозволеного, надає іншим приклад здорової поведінки. Та дає змогу прийти в життя, яке потрібне саме вам.

Їсти, коли голодний

Що робимо: слухаємо сигнали тіла. Їмо тільки тоді, коли відчуваємо голод.

Як це працює: “інтуїтивне харчування” допомагає побудувати довірливі стосунки зі своїм тілом. Чому це важливо? Тому що ви одне в одного – одні, і на все життя.

Відпочивати, коли втомився

Що робимо: комусь краще лягти на годину раніше. Комусь – відключитися посеред дня на 20 хвилин. Комусь – просто замінити одне заняття іншим, або пів години дивитися у вікно.

Як це працює: знову ж таки, будуємо стосунки з тілом. А ще відновлюємо енергію, нормалізуємо фізіологічні показники, покращуємо настрій.

Пити воду

Що робимо: п’ємо водичку. Коли прокидаємося, коли знервовані, коли розгублені, коли просто згадали, що давно не пили воду.