71% опитаних українців змінили чи готові змінити професію

22% українців вже змінили професію в період воєнного часу, а майже 49% опитаних знаходяться в пошуку роботи та готові перепрофілюватися. Про це свідчать данні опитування 8 000 українців сервісу пошуку роботи OLX Робота.

71% із них змінили чи готові міняти фах, а найважливішим фактором при виборі нової сфери назвали рівень зарплатні. Найбільш готовими змінити сферу своєї професійної діяльності, виявилися пошукачі у віці 25-44 років (68% респондентів). При цьому, опановувати новий фах готові майже порівну як жінки, так і чоловіки.

Опитування свідчить, що і українці, які вже змінили напрям професійної діяльності, і ті, які лише шукають нову роботу, обирають однакові сфери: 

— роздрібна торгівля/продажі/закупки;

— логістика/склад/доставка;

— виробництво/робітничі спеціальності.

В середньому пошукачі хочуть отримувати за свою роботу від 10 до 20 тисяч гривень на місяць. У свою чергу, в цих категоріях роботодавці готові наймати людей без досвіду, а рівень зарплатні знаходиться в діапазоні від 9 до 28 тисяч гривень. Тож пропозиція на ринку подекуди навіть перевищує очікування кандидатів.

Станом на першу половину вересня 2022 року найбільше вакансій без досвіду роботи у згаданих сферах на Київщині — 30%. Майже однакова кількість пропозицій роботи — 10% та 9 % — у Дніпропетровській та Одеській областях. Трохи менше — 7% та 6% фахівців — потребують у Львівській та Чернівецькій областях.

Основними способами пошуку вакансій для всіх опитаних респондентів стали онлайн-платформи (60% респондентів) та знайомі (20% респондентів). Менше всього українці зверталися в державну службу зайнятості (5% респондентів). Українці, які ще шукають роботу, вказали, що найбільш вагомим фактором у виборі нової сфери з коефіцієнтом 5,3 став рівень зарплати. Натомість можливість брати додаткові зміни, щоб заробити більше грошей, за середньою оцінкою респондентів найменше впливатиме на вибір спеціальності (коефіцієнт склав 3,11).

Теги: