74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль відзначився акціями протесту

Цьогоріч складі журі присутня українська письменниця Оксана Забужко

19.02.2024

Кілька днів тому стартував Берлінале, один з найавторитетніших міжнародних кінофестивалів. Він став особливим для України, оскільки серед його учасників присутні українські фільми, а до складу журі увійшла письменниця Оксана Забужко.

Під час пресконференції членів журі на початку фестивалю в телефоні Оксани Забужко спрацював додаток «Повітряна тривога». Це нагадало всім присутнім на конференції про повномасштабну війну в Україні.

міжнародне журі на церемонії відкриття Берлінале

Фото: REUTERS/Annegret Hilse

Втім, церемонія відкриття Берлінале не обійшлася без кількох гучних акцій протесту. Дехто з присутніх зірок виступив проти участі в церемонії політиків від партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), що останнім часом набирає популярності та відома вимогами іміграційних обмежень, масових депортацій та расистськими висловлюваннями. Німецька актриса Фелін Рогган вийшла на червону доріжку у намисті FCK AfD. Її підтримала модель Папіс Лавдей, яка з’явилася з плакатом «Ні расизму, ні AfD» і вбранні із написом «Більше емпатії».

Папіс Лавдей і Фелін Рогган

Фото: REUTERS/Fabrizio Bensch

Свою акцію вчинили також режисери, присутні на фестивалі. Джонатан Берлін, Мерет Беккер, Луїза Гафрон, Пега Ферідоні, Рошанак Ходабахш та інші виступили за демократію та мирну єдність. Вони вийшли з увімкненими ліхтариками на телефоних у той час як екрані з’явився напис «Захисти. Демократія».

Читайте також: Три українські стрічки покажуть на Берлінале

Берлінале

Фото: REUTERS/Annegret Hilse

Крім того американська режисерка Еліза Гіттман, володарка Срібного ведмедя за фільм «Ніколи. Рідко. Дехто. Завжди» вийшла у вбранні із написом «Припиніть вогонь зараз», закликаючи до припинення військової кампанії Ізраїлю в секторі Гази.

74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль триватиме до 25 лютого.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram