75% дітей мають симптоми травматизації психіки через війну

Опитування проводили 26–27 квітня методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку серед містян віком 18–64 років, які мають дітей до 18 років

04.05.2022

Три чверті українських дітей (75%) демонструють симптоми травматизації психіки, свідчить опитування їхніх батьків, проведене Gradus Research.

Пор це пише The Village Україна.

Найбільш поширеним симптомом називають «емоційні гойдалки»: коли настрій швидко та без зовнішніх причин коливається від дуже гарного до надзвичайного поганого та навпаки. Також кожна п’ята дитина має порушення сну, кожна десята – зменшення бажання спілкуватися, нічні кошмари та погіршення пам’яті.

Дві третини батьків мали пряму розмову з дитиною про війну. Решта вважають своїх дітей або замалими для такої розмови (переважно це діти молодше 9 років), або вже дорослими, тобто такими, що все розуміють самі (найчастіше це стосується дітей старше 14 років).

Чверть дітей потребувала медичної допомоги після початку агресії. З них 40% не змогли цю допомогу отримати через відсутність потрібного фахівця чи лікарні поруч.

Переважна більшість українців шкільного віку продовжують навчання в школі віддалено, проте на думку 66% опитаних батьків, якість навчального процесу значно погіршилася. Тому налагодження навчального процесу – найбільша потреба українських дітей, а також потреба в одязі/взутті та навчальному приладді, вважають респонденти.

Більша частина опитаних заявили, що на цей час не працюють, тож упали грошові надходження до сімейних бюджетів.

Понад половина (55%) респондентів залишилися в місці постійного проживання. Але цей показник значно коливається за регіонами: у західних регіонах лишилося вдома 77%, а у східних – лише 25% опитаних.

Опитування проводили 26–27 квітня методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку серед містян віком 18–64 років, які мають дітей до 18 років.

За оцінками ЮНІСЕФ, приблизно половина з 7,5 мільйонів українських дітей була змушена евакуюватися за кордон чи в більш безпечні регіони України. Зокрема, за кордоном рятуються від війни 2 мільйони українських дітей, це найбільше з часів Другої світової війни.