78% українців прагнуть повернутися додому — дослідження

14.10.2022

Все більше українців, яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. З середини вересня їхня кількість зросла на 16 пунктів і зараз становить 78%. Це найвищий показник за весь час замірів, починаючи з травня 2022 року. І це попри те, що 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном.

Про це говорять результати нової десятої хвилі дослідження соціально-політичних та міграційних настроїв українців під час війни, яке Gradus Research проводить за підтримки Європейського Союзу та в партнерстві з Центром Економічного Відновлення.

Відповідно знизилась і кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання — таких наразі лише 7%.

«Люди схильні трактувати позитивні новини про деокупацію територій як сигнал, що можна повертатися додому. Однак безпекове питання і надалі залишається одночасно і ключовим драйвером, і бар’єром у цьому. Це пояснюється тим, що відчуття безпеки дуже суб’єктивне, і те, що для когось виглядає як ‘вже можна повертатися’, для інших все ще становить загрозу», — каже соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

Прагнути повернення українців змушує і непроста ситуація з роботою та доходами. Загалом рівень працевлаштованості дещо збільшився і наразі складає 61%. Найвищий показник працевлаштованості спостерігається серед тих українців, які залишилися вдома — 66%. Що ж стосується внутрішньо переміщених осіб та зовнішніх мігрантів, то серед них 55% та 52% працевлаштовані відповідно.

Новини партнерів