85% українських біженців мають намір повернутися додому – опитування

6% респондентів сказали, що не повернуться додому.

Як свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 85% українців, які змушені були покинути свої домівки через війну, мають намір повернутися.

«85% опитаних висловлюють намір повернутися додому: 21% – найближчим часом, 19% – хочуть повернутися, але ще почекають, 45% – повернуться, але після закінчення війни. Лише 6% зазначили, що вже не повернуться додому. У порівнянні із липнем цього року зросла кількість тих, хто планує повертатися негайно, та зменшилася тих, хто повернеться після війни, або ж взагалі не повернеться», — йдеться в опитуванні.

Також опитування свідчить, що продовжується поступове повернення громадян до місць роботи.

«Сьогодні 38% з тих, хто працював до війни, повернулися на свої робочі місця у звичному режимі, 18% – працюють дистанційно, 7% – знайшли нове місце праці. Попри це третина таких опитаних до цього часу не працює. Найбільше останніх серед наймолодших та найстарших опитаних, жінок, жителів сходу. У цьому опитуванні вперше зафіксовано позитивні тенденції з поверненням на роботу серед жителів півдня та сходу. Водночас слід мати на увазі, що регіональна ідентифікація відбувається за місцем проживання до 24 лютого 2022 року», — йдеться у результатах дослідження.

Як зазначається, дещо зросла кількість респондентів, які змушені були покинути місце постійного проживання з 24 лютого 2022 року. Ріст відбувається за рахунок зростання кількості внутрішньо переміщених осіб зі східних та південних регіонів.