Криптовалюта для міжнародних переказів: переваги та недоліки

Останнім часом криптовалюту все частіше використовують як платіжний засіб для міжнародних переказів. Це затребуваний фінансовий інструмент у багатьох країнах. Утім, є у крипти і недоліки, про які також слід знати.

Завдяки криптовалютній біржі Binance можна не тільки дізнатися актуальне співвідношення біткоїн долар, за допомогою Binance P2P можна переказувати крипту безпосередньо іншим користувачам, водночас неважливо, наскільки географічно далеко знаходяться користувачі. Наявність акаунта на Binance також дає можливість займатися ф’ючерсною, маржинальною і спотовою торгівлею, отримувати пасивний дохід від депозитів і криптопозик. 

Переваги криптовалюти для міжнародних переказів

Міжнародні пірингові криптовалютні платежі мають такі переваги, як:

  • висока швидкість транзакцій;
  • менша кількість обмежень;
  • низькі комісії.

Тривалість міжнародних традиційних транзакцій зазвичай дорівнює дням, адже для здійснення такої транзакції потрібна участь посередників (банків, фінансових установ). Якщо ж трапляється щось екстраординарне, то затримки можуть дорівнювати тижням. Міжнародні криптовалютні пірингові криптовалютні перекази триватимуть секунди, при цьому розмір транзакції ніяк не впливатиме на її швидкість.

При традиційному способі одержувачі найчастіше повинні отримувати перекази в місцевій валюті, тому на операції накладаються певні валютні обмеження. Також в одержувача обов’язково має бути банківський рахунок. Якщо ж ідеться про криптовалюту, то одержувач отримає суму саме в тих монетах, які було відправлено.

Щоб не платити комісії за здійснення міжнародних платежів у крипті, можна скористатися послугами пірингової біржі Binance P2P. Це призводить до значної економії коштів, адже з пірингових транзакцій потрібно буде лише сплатити комісію мережі блокчейн. Також економити можна за допомогою вибору правильного моменту транзакції: якщо блокчейн практично не завантажений, то і комісія буде мізерною.

Недоліки криптовалюти для міжнародних переказів

Міжнародні пірингові криптовалютні платежі не позбавлені недоліків, серед них:

  • волатильність;
  • відсутність чарджбеків;
  • консерватизм учасників ринку.

Більшості криптовалют притаманна сильна волатильність, тобто, на відміну від фіатних, цифрові валюти більшою мірою схильні до впливу багатьох чинників. Щоб нівелювати цей недолік, рекомендується використовувати стейблкоїни, які прив’язані до фіата у співвідношенні 1:1.

Відсутність чарджбеків означає, що неможливо оскаржити транзакцію, яка вже проведена. Іноді цей мінус перетворюється на плюс, адже знижуються ризики проблем, створених недобросовісними учасниками ринку. Рекомендується уважно відстежувати правильність реквізитів, відповідальний за помилку саме відправник. Якщо кошти втрачено, то повернути їх, найімовірніше, не вийде.

Далеко не всі учасники ринку використовують криптовалютні платежі. Консервативно налаштовані юридичні (керівники організацій) і фізичні особи віддають перевагу стандартним способам оплати.

Міжнародні пірингові криптовалютні платежі вигідно відрізняються від традиційних варіантів і, попри наявність деяких недоліків, їх використовують дедалі частіше і частіше.