«Тореадори з Васюківки»: український дитячий бестселер екранізують вперше за майже 60 років

05 Червня 2024
Фото: facebook.com/krasnoschokr

Літературну трилогію українського письменника Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» екранізують уперше з 1965 року. Режисери майбутньої повнометражної стрічки вже отримали згоду від правовласників. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Роман Краснощок.

«Ми отримали права на екранізацію книги «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Моя улюблена книга дитинства, перший український дитячий бестселер і найкраща українська дитяча книга за версією Європейської комісії вперше за 60 років отримала змогу ожити на великих екранах у вигляді повнометражного фільму», — поділився Роман.

Він зазначив, що мріяв про цей фільм з 12 років.

“Саме трилогія Нестайка виховала в мені з дитинства любов до кіно і вплинула на вибір моєї професії. Важко передати емоції і хвилювання під час адаптації сценарію, але цей процес вже незворотній!”

Краснощок працюватиме над стрічкою з Антоном Чистяковим. Продюсеркою фільму стала Веронiка Степанчук, відома за фільмами «Мої думки тихі», «Як там Катя» та «Спадок брехні».

Про “Тореадорів з Васюківки”

Трилогію Всеволод Нестайко писав з 1963 по 1970 рік. Вона розповідає про двох друзів Яву та Павлушу, які мріють прославитися на весь світ і для цього вигадують різноманітні пригоди. Вперше книга вийшла друком у видавництві «Веселка» 1972 року. Твір було перекладено більш як 20 мовами. 1979 року ухвалою Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію «Тореадори з Васюківки» було внесено до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» видає книгу «Тореадори з Васюківки» вже 20 років і має більш ніж 40 перевидань.

«Торе­а­дори з Васюківки» — це перший український дитячий бестселер. Важко знайти в нашій літе­ра­турі щось веселіше й читабельніше, ніж ця неперевершена книжка Всеволода Нестайка», — йдеться в описі книжки на сторінці видавництва.

У 1965 році за одним з епізодів книги було знято короткометражний фільм. Його режисером став Самарій Зелікін.

Читайте також: Книжкові бестселери: що найчастіше читали і купували українці у 2023 році

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram