Подія, яка не залишить байдужим жодного поціновувача ювелірного мистецтва: з 1 до 30 листопада 2024 року у Музеї сучасного мистецтва України (вул. Євгена Коновальця, 44а) проходитиме виставка, присвячена 88-річчю флагмана ювелірної галузі країни — Київського ювелірного заводу (КЮЗ).
У межах виставки у п’яти залах музею представлені різноманітні артефакти, які відображають славетну історію бренду: каталоги виробів заводу, численні нагороди, якими були відзначені витвори ювелірного мистецтва на вітчизняних та міжнародних виставках та конкурсах, ескізи від дизайнерів КЮЗ та найголовніше — унікальні прикраси із приватних колекцій. Це чудова нагода долучитися до історії славетного ювелірного бренду присвячена 88-річчю заводу, який за багато років не тільки зберіг традиції мистецтва, а й розвинув майстерність та вивів ювелірну галузь в Україні на новий рівень.
«Виставка є знаковою не лише для нас, а й для всіх представників галузі: майстрів, дизайнерів, технологів, — підкреслює головний дизайнер бренду Ростислав Кітач. — Ми пишаємося тим, що задали високу планку для усіх гравців, та розвиваємо ювелірне виробництво вже впродовж 88 років. Але наша головна мета — це нести красу та гармонію у світ, роблячи прикраси, які будуть дарувати радість та насолоду прихильникам ще багато років».
Представлені на виставці вироби й справді вражають. Безсумнівні хайлайти експозиції — це унікальні витвори мистецтва із приватних колекцій. Йдеться про прикраси «Серце Вулкану» та «Флоренція», красою та витонченістю яких можна насолодитися особисто. Основу підвісу «Серце Вулкану» складає неперевершений кристал винного топазу вагою 190,31 карата, який уособлює собою силу Землі та міць вулкана, яка перетворила магму на дорогоцінний камінь. Щоб підкреслити природну красу мінералу, творці підвісу використали золото та доповнили витвір помаранчевими сапфірами, гранатами та цитринами.
Натомість підвіс «Флоренція» — справжній гімн людському генію. Для цього виробу дизайнери надихалися мистецтвом Ренесансу, зокрема витонченими лініями та формами архітектурних шедеврів цього італійського міста, де працювали найкращі майстри. Для створення підвісу майстри використали більш ніж 20 грамів золота 585-ї проби, цитрини, цаворіти та центральний берил вагою 96,680 карат.