японський політик
Фото: NDTV World

Японський політик запропонував дивні заходи для підвищення народжуваності

Один з них – видаляти матку жінкам після 30 років

Японський політик і письменник Наокі Хякута обурив багатьох своїми міркуваннями про підвищення народжуваності в країні. В ефірі програми «Asia 8» він висловився про мотивацію жінок до народжування дітей. Серед них – заборона жінкам виходити заміж після 25 років. Ще один – обмеження доступу до вищої освіти для дівчат віком від 18 років. Консерватор вважає, що таким чином жінки «зосередяться на народженні дітей». Про це розповідає NDTV World.

Також засновник Консервативної партії обурив багатьох, коли запропонував примусово видаляти матку жінкам старше 30 років. На його думку, це може «підштовхнути їх до раннього народження дітей».

«Сприймайте це як наукову фантастику романіста. Якщо жінкам не давати вступати до університетів після 18 років, і якщо вони знатимуть, що після 25 років залишаться самотніми, це викликатиме в них тривогу. Часове обмеження для народження призведе до того, що жінки нервуватимуть і будуть народжувати. Якщо жінці виповниться більше 30 років, їй видалять матку», — сказав політик.

Вислови Наокі Хякута викликали щонайменше подив з боку співвітчизників. А пропозиція примусової гістеректомії обурила жіночу авдиторію. Незабаром на чоловіка обрушилася хвиля критики. Його звинуватили у дискримінації жінок та обмеження їхніх репродуктивних прав, називаючи жінконевисником. 

Японський політик спробував виправдатися та казав, що його вислови треба сприймати лише як «науково-фантастичний сюжет». І глядачі зрозуміли його надто буквально. Хякута заявив, що хотів би взяти свої слова назад і вибачився за «надто різке» висловлювання. Проте його осуд продовжився. 

До критики приєдналися відомі японські особистості. Письменник наукової фантастики Ісуй Огава обурився тим, що Хякута приписав свій вислів його улюбленому літературному жанру. У той же час акторка Чидзуру Хігаші у зниженні народжуваності звинуватила політика.

«Ідея позбавляти жінок репродуктивної здатності, якщо вони не народили до 30 років, лякає навіть у вигляді жарту. До того ж, невже ви вважаєте, що зниження народжуваності — це вина жінок? Вони не впевнені у можливості народжувати та виховувати дітей через нестабільну роботу та доходи», – зазначила Хігаші.

Проблему старіння населення та низьку народжуваність японські політики обговорюють уже не перший рік. За даними Міністерства охорони здоров’я Японії, у 2024 році кількість новонароджених скоротилася до 14 мільйонів. Це стало найнижчим показником в історії країни.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram