День Гідності та Свободи — одне із знакових офіційних свят України, встановлене з нагоди двох революції, які відбулися у 2004 та 2013 роках. Цього року День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення росії. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, дата якого встановлена відповідно до Указу президента від 13 листопада 2014 року, аби відзначити початок двох визначних подій у сучасній українській історії — Помаранчевої революції 2004-го та Революції Гідності 2013-го.
Цього дня 11 років тому народ України став на захист своєї волі жити вільно у демократії, яка поважає вибір народу. Цей день, який розпочав спіраль подій, що привели до Революції Гідності з трагічними наслідками, тепер відзначається як День Гідності та Свободи.

21 листопада 2013 року, спричинений відмовою режиму Януковича підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, на мирний протест влада відповіла насильством, що спонукало країну до масових демонстрацій.
Не залишилися осторонь і світові українські спільноти. Українці вийшли на мітинги на підтримку Революції Гідності та Свободи, Євромайдани у європейських столицях, містах Канади, США, Австралії, в Азії. Вони ділилися правдою про режим Януковича, а лідери СКУ (Світовий конгрес українців) стали голосами вільного українського народу.

Проте, на відміну від подій Помаранчевої революції, захист гідності та свободи призвів до загибелі 106 українських патріотів та ще понад 2 тисяч поранених. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.
Боротьба за свободу, яка розпочалася 11 років тому, сьогодні триває, оскільки загарбницька війна росії проти України постійно забирає життя як хоробрих солдатів, так і мирних жителів, а нестримна кампанія дезінформації спрямована на дискредитацію України та її народу.
«Ми віддаємо шану тим, хто став на захист права українського народу жити гідно та вільно, а також тим, хто продовжує стояти на передовій цієї жорстокої війни, не дозволяючи загарбницькому режиму Путіна та його поплічників знищити українців та Україну. Пам’ятаймо про жертви, принесені українським народом в ім’я глобального миру та безпеки, і залишаймося непохитними у своїй ідеології».

Революція Гідності стала темою для фільмів:
- “Все палає” режисерів Олександра Течинського, Олекся Солодунова, Дмитра Стойкова.
- “Зима у вогні” про українську Революцію Гідності режисера Євгена Афінєєвського.
- “Євромайдан. Чорновий монтаж” режисера Романа Бондарчука, Володимира Тихого, Андрія Литвиненка та ін.



Також про Революцію Гідності можна прочитати таку літературу:
– “Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності” Михайла Винницького,
– “Майдан. Нерозказана історія” від Соні Кошкіної,
– “Майдан: події – свідчення – менталітет” Олександра Стражного,
– Майдан. (R)Еволюція духу Антіна Мухарського,
– “Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014”, Леонід Фінберг.




