Як безпечно перейти від кави до сексу: до себе, до нього, у готель…

28 Листопада 2024

Багато хто чув зі стрічок про «правило трьох побачень». За вигадками сценаристів, кавування саме на третьому побаченні має закінчитись палким сексом, який і є запорукою побудови щасливих стосунків між головними героями. А що у житті? Все значно складніше! І не кожен навіть після тривалих за часом стосунків здатен створити таку невимушену атмосферу, аби безпечно перейти від кави до сексу. А є ж ще «організаційні» питання. Саме тому Womo.ua звернувся до психологині та сексологині Ліани Колесник-Цапенко з питанням про нюанси з безпечного подолання сходинок у стосунках у наших реаліях…

Центр громадського здоров’я МОЗ України зазначає, що безпечний секс — це коли ви займаєтеся сексом із найменшим ризиком інфекцій, що передаються статевим шляхом. Це може покращити ваше сексуальне життя, спілкування та довіру між вами та вашим партнером.

Перед тим як від кави перейти до сексу, ми мусимо мати певний перелік питань, які зроблять статевий контакт із партнером безпечним, прогнозованим та таким, що приносить задоволення і розвиває стосунки.

Правило 1. Секс — це продовження ваших стосунків. І не лише стосунків, а ще й взаємодії. Він повинен відбуватися за абсолютної готовності та згоди обох сторін. Якщо немає згоди, це автоматично є відмовою.

Правило 2.  Секс — це те, що потрібно планувати. Обговорити, хто купить засіб контрацепції. Поговорити про ваші вподобання, табу. Подумати про місце. Якщо, наприклад, ви не маєте можливості вдома (бо там діти, батьки тощо), то де це може відбутися.

Иллюстрация к статье

Правило 3. Секс — це насамперед безпека. Сьогодні багато партнерів перед початком статевого життя проходять медичний огляд, щоб дізнатися, чи не мають інфекцій, що передаються статевим шляхом. Це про повагу не лише до партнера, а й до себе. Презерватив — найкращий засіб захисту не лише від незапланованої вагітності, а й від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Пам’ятайте, що такі інфекції можуть передаватися і під час орального сексу. Це може бути гонорея, вірус папіломи людини, гепатити A та В, рідше сифіліс та ВІЛ. Деякі захворювання, наприклад, герпес, можна передати під час контакту «шкіра-шкіра», тобто через слизові рота та геніталій. Часто немає зовнішніх ознак захворювання, тому ви ніколи не можете точно знати, чи людина здорова.Під час оральних пестощів себе можна захистити за допомогою презерватива або латексної серветки, якою прикривають вульву або анус. Не соромтеся партнерові ставити питання про його ставлення до безпечного сексу перед початком статевого життя. Це про відкриті стосунки та повагу одне до одного. Скільки статевих партнерів у тебе було? Чи щоразу під час статевого акту ти використовуєш презерватив? Коли востаннє ти здавав/здавала аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом? Якщо ти мав/мала такі хвороби, чи лікував/лікувала.

Развод Керри и Мистера Бига: сценарий Секса и город слили в сеть

Правило 4. Відверта розмова про сексуальні табу та вподобання. Якщо ви вже маєте сексуальний досвід, обговоріть свої вподобання та заборони. Що вам подобається у сексі, у якому місці ви зможете найбільше розслабитися, які дії ви хочете бачити від партнера. Донесіть важливість прелюдій під час сексуального контакту. Але так само важливими є і ваші табу. Скажіть вашому партнерові, якщо ви проти, наприклад, орального сексу. Розкажіть, що вам не подобається стимуляція відповідних зон, які сексуальні сценарії є для вас неприйнятними. Тут фактично закладаються не лише ваші спільні інтимні стосунки, але й ваша взаємодія, довіра, щирість. Ви обираєте, яким шляхом рухатися у ваших стосунках далі. Це про довіру, повагу, глибину чи про замовчування, обман та недоговорювання.

Правило 5. Не займайтесь сексом під дією алкоголю чи інших психоактивних речовин. Алкоголь та психоактивні речовини змінюють звичне здорове функціонування мозку. Уповільнюється робота центральної нервової системи, знижується наша здатність адекватно мислити та ухвалювати раціональні рішення. У стані сп’яніння можна легко втратити самоконтроль та почати поводитися агресивно. Відсутня здатність адекватно розуміти причинно-наслідковий зв’язок. Тому часто люди під дією психоактивних речовин погоджуються на незахищений секс або на неприйнятні для них форми сексуального контакту.  Отже, секс — це одна зі сходинок вашої взаємодії з партнером. Тому там має бути довіра, чесність та відверті розмови про ваші вподобання, заборони та розуміння наслідків.