Українська писанка відтепер входить до списку нематеріальної культурної спадщини людства. На 19-й сесії Міжурядового комітету в Парагваї організація ЮНЕСКО включила до переліку перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією. Про це повідомило Міністерство культури та стратегічний комунікацій.
Робота над номінацією розпочалась ще в 2017 році. Заявку Україна подала спільно з Естонією. Вона складається з трьох елементів — «Українська писанка: традиція і мистецтво», «Традиція гуцульської писанки» та «Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць». Перші два включені до списку від України, третій – «Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць» –включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.
“Ми доводимо, що навіть у найтемніші часи залишаємося незламними. Включення української писанки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО тому доказ. Ми проголошуємо на весь світ: жива спадщина нас об’єднує, дарує відчуття причетності та уособлює нашу ідентичність”, — зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Це визнання демонструє усьому світу, що українська культура — невіддільна частина світової культури. Вона базується на повазі до творчого розмаїття та традицій.
Писанки є дуже важливою традицією для українського народу. В різних символах на писанках зафіксовані особисті побажання та послання. Адже національні візерунки українських писанок не є випадковими, оскільки кожен мотив має своє значення. Саме тому кожна писанка є унікальною.

Наразі до списку нематеріальної культурної спадщини людства входить 611 елементів 5 регіонів і 140 держав-учасниць Конвенції. Від України до нього включили також:
- «Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості» в 2013 році;
- «Традицію Косівської мальованої кераміки» в 2019 році;
- «Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього» в 2021-му.